• انتشار: 15 می 2018
  • ساعت: 21:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28279
پرینت
جنرال دوستم:

«به صلح می رسیم اگر اراده برای پیروزی جنگ با طالبان را داشته باشیم»

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری می گوید که «به صلح دست می یابیم اگر اراده کافی برای پیروزی جنگ با طالبان را داشته باشیم.»

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری و رهبر حزب جنبش ملی که به نحوی در تبعید در کشور ترکیه بسر می برد در گفتگو با فاکس نیوز گفته است: «به صلح در افغانستان دست می یابیم اگر تنها اراده کافی برای پیروزی جنگ با طالبان را داشته باشیم.»

آقای دوستم معتقد است که صلح در افغانستان دست یافتنی است، اما این صلح تا زمانی که از موقعیت قدرت پیشنهاد نگردد، محقق نخواهد شد.

او می گوید که پیشنهاد صلح به طالبان باید از موقعیت ضعف نه، بلکه باید از موقعیت قدرت به آنها ارائه گردد.

او گفت: «با ملایم کردن لحن کلام مان به طالبان به منظور ارائه پیشنهاد صلح، ما شکست می خوریم. همچنین این کار در آینده نیز کارساز نخواهد بود. سیاست صلح باید از موقعیت قدرت باشد نه از موقعیت تضرع و ضعف.»

معاون اول رئیس جمهور در همین حال از استراتژی دونالد ترامپ برای افغانستان استقبال کرده و گفته است که این استراتژی نشان دهنده تعهد با دوام این کشور برای ثبات افغانستان می باشد.

در همین حال وی علاوه می کند که حضور شمار زیادی از سربازان آمریکایی در میدان های جنگ و یا افزایش حملات هوایی، به دستیابی به اهداف کمک نخواهند کرد، مگر اینکه آمریکا با ساکنان بومی افغانستان که خواهان نابودی تروریسم می باشند، یک جا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.