• انتشار: 12 سپتامبر 2019
  • ساعت: 10:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37655
پرینت
هشدار جدی ترامپ به طالبان

به شدت سرکوب خواهید شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا،که به تازگی مذاکرات صلح با طالبان را متوقف کرده در هشداری جدی به این گروه می گوید به شدت سرکوب خواهند شد.

قای ترامپ که در مراسم یادبود از هجدهمین سالروز حملات یازدهم سپتامبر در وزارت دفاع امریکا صحبت می‌کرد، بار دیگر تاکید کرد ظرف چهار روز گذشته، گروه طالبان شدیدتر از هر زمان دیگری در سال‌های اخیر مورد حمله قرار گرفته اند.

رییس جمهوری امریکا هفته گذشته، مذاکرات صلح با طالبان که طی ۹ ماه گذشته ادامه داشت، را به دلیل کشته شدن یک سرباز امریکایی در حمله انتحاری کابل متوقف کرد.

آقای ترامپ گفت:«آن‌ها (طالبان) تصور کردند با انجام این حمله قوت خود را نشان می‌دهند، اما تمام آنچه را که نشان دادند، ضعف شان بود.»

وی همچنان هشدار داد اگر طالبان بار دیگر قصد حمله به امریکا را داشته باشند، با چنان قوتی مورد حمله قرار خواهند گرفت که شبیه آن را هرگز ندیده باشند.

او گفت: «اگر به هر دلیلی، آن‌ها (طالبان) دوباره به کشور ما بیایند، ما هر جایی که باشند به دنبال شان رفته و از قدرتی استفاده خواهیم کرد که هرگز شبیه آن را ندیده اند، و من حتی از نیروی هسته‌ای هم صحبت نمی‌کنم.»

این در حالی است که جنرال مک ‌کینزی فرمانده عمومی نیروهای ناتو در آسیای میانه نیز در سفرش به افغانستان تاکید کرد حملات علیه طالبان مسلح افزایش خواهد یافت.

جنرال مک کینزی ضمن اشاره به تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر توقف مذاکرات صلح با طالبان، گفت موقف ایالات متحده امریکا و ناتو در قبال تروریستان طالب تغییر کرده و این گروه به شدت و قاطعیت سرکوب خواهند شد.

فرمانده عمومی نیروهای ناتو در آسیای میانه همچنان بیان داشت حمایت ناتو از نیروهای افغان بیش از پیش تقویت می‌شود.

این در حالی است که دو روز پیش جنرال اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای ناتو و امریکا در افغانستان نیز در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور بر تقویت حمایت از نیروهای امنیتی افغان تاکید کرده بود.

آقای میلر در این دیدار گفت نیروهای ناتو در افغانستان به صورت کامل آماده اند تا همکاری‌های شان را در میدان‌های نبرد از نیروهای افغان افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.