• انتشار: 27 جولای 2017
  • ساعت: 16:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22949
پرینت

به زودی توزیع شناسنامه های الکترونیکی در ۵ مرکز در کابل شروع می شود

اداره مرکزی ثبت احوال و نفوس کشور می گوید که بر اساس برنامه های عملیاتی تصمیم دارد که در آغاز پنج مرکز توزیع شناسنامه‌های برقی را در پنج وزارت‌خانه ایجاد کند و به مرور زمان افزایش دهد.

همایون محتاط، رئیس اداره مرکزی ثبت احوال و نفوس کشور در دومین نشست توزیع شناسنامه های الکترونیکی، که امروز پنجشنبه در دفتر کاری معاون دوم رئیس جمهوری برگزار شده بود، گفت که طرح پیشنهادی در جلسه کابینه نیز مطرح شده است.

در این نشست روی طرح پیشنهادی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس در مورد ایجاد مراکز ثبت نام در وزارت خانه‌ّها، تامین امنیت مراکز، امکانات مورد نیاز، آموزش کارمندان جدیدالتقرر، بودجه و تشکیلات این اداره برای آغاز توزیع شناسنامه‌های برقی بحث و فیصله صورت گرفت.

کمیتهٔ رهبری درباره تامین امنیت مراکز ثبت نام توزیع شناسنامه‌های برقی فیصله کرد که وزارت امور داخله وظیفه دارد که برای تامین امنیت این مراکز اقدامات لازم را روی‌دست گیرد.

همچنان به وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی وظیفه سپرده شد که در مورد نهایی‌شدن قرارداد با شرکت «جی‌ تی آر» و آموزش کارمندانِ جدید اداره مرکزی ثبت احوال نفوس به زودی اقدام کند.

در این نشست، نماینده وزارت مالیه از تامین بودجه توزیع شناسنامه‌های برقی که پنج میلیون دالر در نظر گرفته شده است به کمیته رهبری اطمینان داد.

کمیته رهبری درباره طرح تشکیلاتی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس به مسوولان این اداره هدایت داد که این موضوع را در هماهنگی با اداره امور ریاست جمهوری و کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی به بحث بگیرد.

در اخیر، کمیته رهبری توزیع شناسنامه‌های برقی از طرح پیشنهادی اداره مرکزی ثبت احوال نفوس در مورد واگذاری روند تایید شناسنامه‌های شهروندان به سکتور خصوصی استقبال کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.