• انتشار: 17 آگوست 2015
  • ساعت: 00:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1754
پرینت

به زودی توزیع آزمایشی تذکره های الکترونیکی آغاز می شود

دفتر ریاست جمهوری در خبرنامه ای از توزیع آزمایشی تذکره های الکترونیکی در کابل در روزهای آینده خبر می دهد.

در این خبرنامه که از سوی دفتر ریاست جمهوری امروز منتشر شد آمده است، در جلسه ای که امروز در ارگ ریاست جمهوری و با حضور محمد اشرف غنی و وزیران داخله و مخابرات برگزار شد تصمیم گرفته شد تا روند توزیع آزمایشی تذکره های الکترونیکی در روزهای آینده آغاز شود.

رئیس جمهور غنی توزیع آزمایشی تذکره های الکترونیکی را فرصت خوبی برای کشف و بررسی مشکلات فنی این تذکره ها عنوان کرد و خواست تا هر چه زودتر توزیع آزمایشی آن آغاز گردد.

همایون محتاط رئیس عمومی اداره تذکره های الکترونیکی گفت که قرار است توزیع این تذکره ها در هشت مرکز ثبت نام در سطح شهر کابل و ۲۴ وزارت خانه صورت بگیرد.

آقای محتاط همچنین خاطر نشان کرد که مشکلات اداره توزیع تذکره های الکترونیکی برطرف شده و کارمندان آن آمادگی کامل برای توزیع این تذکره ها را دارند.

گفتنی است پیش از این قرار بود این تذکره ها در تاریخ ۲۸ اسد روز استقلال افغانستان آغاز گردد، اما دولت هم اکنون می گوید قرار است در این روز از نیروهای امنیتی کشور تقدیر و تجلیل به عمل آید.

خبرنامه دفتر ریاست جمهوری در پایان متذکر شده که بنا به تصمیم حضاران در جلسه، از آنجایی که آغاز توزیع تذکره های الکترونیکی یک پروژه ملی بسیار بزرگ می باشد، باید طی یک مراسم باشکوه با حضور سران مملکت و شخصیت های سیاسی کشور آغاز گردد.

این در حالیست که آغاز توزیع تذکره های الکترونیکی بارها به تاخیر افتاده است.

گفتنی است یکی از موارد مهم اختلاف در تذکره های الکترونیکی، نوشته شدن کلمه “افغان” به جای نوشتن قومیت هر یک از اتباع کشور بود.

همایون محتاط اما می گوید این مشکل برطرف شده و هم اکنون قرار است در تذکره های الکترونیکی از “عبارت جمهوری اسلامی افغانستان” استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.