• انتشار: 5 جولای 2015
  • ساعت: 14:33
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 748
پرینت

به رسم اعتراض دروازه مجلس سنا بسته شد/رویداد جلریز یک دسیسه بوده است

مجلس سنا به دلیل ناامنی های اخیر و بی توجهی مقام های امنیتی و حاضر نشدن در جلسات کمیسیون های این مجلس، به رسم اعتراض دروازه مجلس سنا را بستند.

فضل هادی مسلمیار، رئیس مجلس سنا امروز (یکشنبه) در آغاز نشست عمومی این مجلس، در مورد حادثه اخیر ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک صحبت کرد.

آقای مسلمیار گفت که ولسوالی جلریز به شهر کابل بسیار نزدیک است و در درگیری ۴۸ ساعته هیچ کمکی به پولیس صورت نگرفته است و همه سربازان کشته شده اند.

وی تاکید کرد که این رخداد یک دسیسه بوده است.

در این رویداد دست‌کم ۲۲ پلیس محلی کشته شدند.

روز گذشته نیز برخی از نمایندگان مجلس نیز کمک نرساندن به نیروهای پولیس در ولسوالی جلریز را توطئه و خیانت آشکار بیان کردند.

فضل‌هادی مسلم‌یار، رییس مجلس سنا می‌گوید که اگر حکومت تا روز چهارشنبه به خواستۀ نماینده‌گان پاسخی ندهد، آن‌ها تصمیم جدی‌تری خواهند گرفت.

برخی از سناتوران افزایش ناامنی‌ها در بخش‌های مختلف کشور را بی‌تفاوتی مسؤولان می خوانند و می گویند که مسؤولان، نیروهای امنیتی را تجهیز نمی‌کنند و وقتی به خاطر پاسخ‌گویی به مجلس فرا خوانده می‌شوند نیز حاضر نمی‌گردند.

هرچند تا هنوز مشخص نیست که تصمیم بعدی مجلس سنا چه خواهد بود، اما امروز در نشست عمومی مجلس، شماری از سناتوران خواهان ایجاد اجماع ملی و برگزاری لویه جرگه برای حل این مشکلات شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.