- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

به تقلب کاران اجازه حکومت بر مردم را نمی دهیم/ براساس آرای پاک ما برنده هستیم

رییس دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی می گوید بر اساس “رای پاک مردم”، برنده انتخابات ریاست جمهوری است.

عبدالله عبدالله شام روز یک‌شنبه(۱جدی) در یک نشست خبری در واکنش به اعلان نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری گفت: “تصمیم ما برای اجازه تفتیش و بازشماری آرا در هفت ولایت به خاطر شفافیت در انتخابات بود”.

او افزود، کمیسیون انتخابات از این فرصت استفاده نکرد؛ با تقلب کاران هم دست شد و هیچ وقت قادر به ارایه جواب قناعت بخش به مردم افغانستان نگردید.

عبدالله تاکید کرد: “صدمه تقلب و عملیات انتحاری در افغانستان یکی است؛ حامیان تقلب، حملات انتحاری را هم جواز می دهند.”

او با اشاره به اعلان پیروزی از سوی رییس جمهور غنی گفت: “چند جیغ از ما قرض دار باشد، ما مثل آن ها جیغ زده نمی توانیم، کسی برایشان نگفت آمار، آمار ابتدایی است و مسله جاندار پروسه هنوز باقی مانده است.”

رییس دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی تاکید کرد در مورد ۳۰۰ هزار رای ادعا داشته و دارد و کمیسیون شکایات انتخاباتی باید آن آرا را باطل کند.

عبدالله ادامه داد چند مجموعه رای تقلبی دوباره نیز وارد سیستم شده که حدود ۴۰ هزار رای و یک تعداد دیگر می شود.

او از کمیسیون شکایات انتخاباتی خواست به شکایات های ثبت شده و شکایاتی که ثبت می شود رسیدگی کند و نتایج را مطابق قانون اعلان کند.

به گفته رئیس دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، کمیسیون شکایات انتخاباتی باید بازشماری آرا را در ولایت هایی که ناظران ثبات و همگرایی نبوده، دوباره اغاز کند.

عبدالله ضمن قدردانی از مردم افغانستان از آن ها خواست با اعتماد کامل منتظر تمثیل اراده شان از طریق رای پاک شان باشند.

وی هشدار داد: “ما با تمام قدرت از آرای مردم دفاع می کنیم. هیچ شکی نیست که بر اساس رای مردم ما برنده انتخابات هستیم و بار دیگر تقلب کاران مجال حکومت بر مردم را ندارند و تنها رای پاک نتایج انتخابات را معلوم می کند.”

عبدالله تاکید کرد: “در صورتی که داعیه برحق ما تحقق نیابد، هرگزینه مشروع دیگر را روی دست خواهیم گرفت.”