• انتشار: ۱۷ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۸:۴۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20639
پرینت
رییس اجرایی کشور:

به‌منظور حل مشکلات مهاجرین افغان در ایران؛ اقدام جدی می‌کنیم

عبدالله عبدالله رییس اجرایی، روز شنبه( ۱۶ ثور) با شماری از نمایندگان مهاجرین افغان در ایران، دیدار و به استماع مشکلات آنان پرداخت.

 

ریاست اجرایی خبرنامه ای را به خبرگزاری رها فرستاده که در نمایندگان مهاجران گفته اند، اخیراً دولت ایران اعلام نموده است که بعد از این پاسپورت‌های خطی قابل پذیرش نیست و دارندگان این پاسپورت‌ها هرچه عاجل باید پاسپورت‌های شان را برقی نمایند.

به نقل از خبرنامه، آنان شمار مهاجرین افغان که پاسپورت‌های خطی دارند را بیش از چهارصدهزار خانواده و بیش‌تر از یک میلیون نفر دانسته و از رییس اجرایی کشور خواستند تا به این جدی‌ترین مشکل آنان رسیدگی نماید.

این نمایندگان در همین‌حال می‌افزایند که دولت ایران به دانش‌جویان افغان مقیم ایران هشدار داده است که تا پانزدهم ماه ثور کارت‌های آنان فاقد اعتبار بوده و باید تذکره داشته باشند.

مساله زیارت حج و مستفید شدن مهاجرین افغان از آن، مساله دیگری بود که نمایندگان مهاجرین افغان در جمهوری اسلامی ایران با رییس اجراییه کشور در میان گذاشته و گفتند آن عده از مهاجرین افغان در ایران که کارت مهاجرت دارند، به محض خروج از آن کشور، کارت‌های شان فاقد اعتبار گردیده و اجازه ورود به آن کشور را نخواهند داشت. آنان خواستار توزیع پاسپورت‌های موقت برای مهاجرین افغان مقیم ایران برای رفتن به حج گردیدند.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی، پس از استماع سخنان و مشکلات نمایندگان افغان مقیم ایران، به آنان اطمینان داد که به مشکلات شان رسیدگی می‌شود و ساده‌ترین راه برای حل این معضل را، جا گزین نمودن پاسپورت‌های الکترونیکی با پاسپورت‌های خطی و کنونی دانست.

رییس اجرایی کشور هم‌چنان تاکید نمود که افزون بر صحبتی که با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات مهاجرین افغان در آن کشور می‌نماید، جلسه مشترکی را به روز یک‌شنبه با مسوولان وزارت‌های امور خارجه، داخله، مهاجرین و عودت کنندگان و ارشاد حج و اوقاف برگزار نموده و اقدامات لازم و جدی را روی‌دست خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.