• انتشار: 14 آوریل 2018
  • ساعت: 12:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27449
پرینت

بهرامی خواهان ایفای نقش بیشتری از سوی هند در افغانستان شد

جنرال طارق شاه بهرامی وزیر دفاع کشورمان که به هند سفر کرده در دیدار با مقامات آن کشور از آنان خواست تا به ایفای نقش پر رنگ شان در افغانستان ادامه دهند.

وزارت خارجه هند در خبرنامه ای نوشته است که جنرال طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان که به هند سفر کرده در دیدار با خانم «سوشما سوارج» وزیر خارجه هند، خواهان ادامه نقش پر رنگ آن کشور در افغانستان شد.

براساس خبرنامه، در این دیدار، آقای بهرامی ارزیابی هایش را در خصوص تلاش های افغانستان برای پروسه صلح داخلی و موثریت تلاش ها در راستای مبارزه علیه تروریسم که از خارج از افغانستان حمایت می گردند، با خانم سوارج به اشتراک گذاشت.

در این دیدار، آقای بهرامی همچنین درباره تلاش های کابل در راستای مبارزه علیه کاشت و قاچاق مواد مخدر که منبع مالی گروه های تروریستی محسوب می گردند، نیز سخن گفت.

خبرنامه مذکور علاوه می کند که وزیر دفاع کشورمان همچنین از اشتیاق دولت و مردم افغانستان برای ادامه یافتن نقش پر رنگ هند در افغانستان سخن گفت.

وزارت خارجه هند افزوده: «افغانستان از حمایت های مثبت و سازنده هند در راستای توسعه اقتصادی و بازسازی افغانستان و همچنین ارتقای ظرفیت نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان عمیقا قدردانی می کند.»

خبرنامه مذکور اضافه می کند که خانم سوارج نیز در این دیدار تلاش و شجاعت نیروهای امنیتی افغانستان برای دفاع از سرزمین خود را ستایش کرد.

خانم سوارج همچنین بر تعهد کشورش برای حمایت از تلاش های دولت و مردم افغانستان برای صلح، امنیت، ثبات، اتحاد و خوشبختی فراگیر ملت افغانستان تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.