• انتشار: 3 آوریل 2021
  • ساعت: 14:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 56145
پرینت
دیدار میروس ناب با معاون امور حقوقی و بین الملل ایران

بهاروند: تشکیل کمیسیون مشترک سرحدی برای جلوگیری از عبور و مرور غیرقانونی موثر است

آقای بهاروند با اشاره به وجود ارادۀ قوی سیاسی رهبران افغانستان و ایران برای رشد و توسعه مناسبات تقویت کمیسیون مشترک سرحدی، با هدف جلوگیری از عبور و مرور غیر قانونی از سرحدات مشترک دو کشور را مهم و ضروری دانست.

میرویس ناب معین سیاسی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی افغانستان که با هدف بررسی کار و قیرریزی سرک نقطه صفری سرحد میان افغانستان و ایران، پنج شنبه هفته گذشته به شهرک اسلام قلعه ولایت هرات سفر کرده بود، با آقای محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجهٔ جمهوری اسلامی ایران، دیدار و ملاقات کرد.

معین سیاسی وزارت امور خارجه کشور قبل از هر چیز از سخنان وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی ایران در نهمین کنفرانس وزرای خارجهٔ قلب آسیا – پروسۀ استانبول، میزبانی از مهاجرین افغان در ایران و همکاری به موقع آن‌کشور در مهار آتش‌سوزی شهرک اسلام قلعه قدردانی کرد.

آقای ناب ضمن استقبال از افتتاح خط آهن خواف – هرات که در رشد اقتصادی و همکاری‌های تجارتی میان دو کشور دوست و برادر مهم است، بر تقویت وگسترش همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های مختلف، تأکید کرد.

آقای بهاروند نیز با اشاره به وجود ارادۀ قوی سیاسی رهبران افغانستان و ایران برای رشد و توسعه مناسبات و یاد‌آوری از نقش مؤثر مهاجرین و شهروندان افغان در توسعهٔ اقتصادی و رفاه ملی ایران، تقویت کمیسیون مشترک سرحدی، با هدف جلوگیری از عبور و مرور غیر قانونی از سرحدات مشترک دو کشور را مهم و ضروری دانست.

در ادامه، هردو طرف پیرامون گسترش و توسعه همکاری‌های سرحدی، ایجاد سهولت‌های لازم برای رفت و آمد مسافرین، استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای رشد همکاری‌های اقتصادی و تجارتی و موضوعات مرتبط دیگر، صحبت و تبادل نظر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.