• انتشار: 17 آگوست 2017
  • ساعت: 15:04
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23643
پرینت

بنیانگذار گروه داعش در غور، در نبرد با طالبان هلاک شد

مقام های دولتی در ولایت غور می گویند که عمر مهاجر، بنیانگذار گروه تروریستی داعش در ولایت غور توسط شورشیان گروه طالبان به هلاکت رسیده است.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور به رسانه‌ها گفته‌است که عمر مهاجر، بنیان‌گذار گروۀ داعش در ولایت غور در درگیری با گروه طالبان کشته شده‌است.

آقای خطیبی، افزوده‌است، که گروه طالبان ملا شکور یک تن از فرماندهان دیگر گروۀ داعش را نیز کشته‌است. سخنگوی والی غور از ملا شکور به عنوانی فردی یاد می‌کند که ۳۰ غیرنظامی را تیرباران کرده‌است.

به گفتۀ آقای خطیبی، گروه طالبان این دو عضو ارشد گروۀ تروریستی داعش را در شمال فیروزکوه این ولایت در یک درگیری مسلحانه کشته‌اند.

این مقام دولتی ولایت غور می‌گوید، گروه طالبان در صدد نابودی گروۀ داعش در این ولایت‌ اند و هنوز هم در منطقۀ رغسکن این ولایت در نبرد هستند.

مقام‌های امنیتی هم‌چنان در ولایت غور می‌گویند، در نبرد گروه‌های طالبان با داعش، ۲۰ تن اعضای طالبان نیز کشته و زخمی شده‌اند.

خبر نبرد گروه داعش با طالبان در حالی به نشر می‌رسد که چندی قبل این دو گروه در درۀ میرزااولنگ سرپل دست به دست هم داده و نزدیک ۵۰ تن از افراد ملکی را تیرباران کرده‌اند.

گفتنی‌ست که گروۀ داعش از دو سال بدینسو در ولایت غور فعالیت دارد و چندی قبل تصویر‌های به نشر رسیدند که این گروه در حال سربازگیری نوجوانان در این ولایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.