سیاست

بلینکن با سازمان ملل و صلیب سرخ درباره افزایش کمک ها به افغانستان صحبت کرد

آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا در دیدار با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ و معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه در خصوص گسترش و نحوه توزیع کمک ها به مردم افغانستان گفتگو کرد.

وزارت خارجه امریکا در بیانیه ای نوشته است که آنتونی بلینکن روز گذشته (جمعه ۲۴ جدی) در یک دیدار مجازی با مارتین گریفیس معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و «پیتر ماورر» رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در خصوص گسترش تلاش ها برای تامین کمک های بشردوستانه فوری و دیگر فعالیت های مرتبط برای حمایت از مردم افغانستان با یکدیگر گفت و گو کردند.

آنتونی بلینکن در این دیدار از کمک ۳۰۸ میلیون دالری اخیر ایالات متحده به مردم افغانستان سخن زد و گفت که کشورش به ادامه حمایت های خود متعهد می باشد.

وی گفت که این ۳۰۸ میلیون دالر به نهادهای امدادرسان در افغانستان خواهد رسید تا آنها بتوانند کمک های ضروری به شمول مواد غذایی، سرپناه، کمک های زمستانی و خدمات بهداشتی و پزشکی برای مردم افغانستان فراهم کنند.  

بیانیه علاوه کرده است که آنها همچنین در خصوص چگونگی جذب کمک های بیشتر از سوی کمک کنندگان نیز با یکدیگر به گفت و گو پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا