امنیت و جرایم

بلخابی: ولسوالی صیاد در سرپل سقوط کرد

خبرگزاری تسنیم به نقل از محمدحسن شریفی بلخابی یک عضو مجلس نمایندگان نوشت؛ که ولسوالی صیاد در ولایت سرپل به دست شورشیان طالبان سقوط کرد.

آقای بلخابی همچنین گفته است که از آنجایی که این ولسوالی در مناطق کوهستانی واقع شده، بازپس گیری آن بسیار دشوار می باشد.

وی از دولت مرکزی خواست تا هر چه سریعتر در این خصوص اقدامی نماید و ناامنی را در ولایت سرپل خاتمه دهد.

لازم به ذکر است که طی ماه های اخیر، برخی از ولسوالی های ولایت سرپل در شمال کشور بارها از سوی شورشیان طالبان مورد حمله قرار گرفته است.

در همین حال اما، محمد ظاهر وحدت والی سرپل قبل از ظهر امروز در جریان یک نشست خبری گفت که عملیات گسترده ای علیه شورشیان مسلح در این ولایت در جریان است.

وی گفت طی تقریبا یک هفته گذشته، دست کم ۶۴ تن از شورشیان مسلح طالبان به شمول ۹ تن از فرماندهان محلی این گروه به نام های گل امیر، مبارز، ملا کبیر، ملا حیدر، شیرآغا، مولوی هاشم، فیض محمد، مولوی ادریس و اکرام توسط نیروهای امنیتی کشته شده اند.

همچنین در جریان این عملیات ها، دست کم ۸۵ تن از این شورشیان نیز زخمی شدند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات نیز از این شورشیان بدست نیروهای امنیتی افتاد.

آقای وحدت افزود که طالبان به قصد سقوط دادن ولایت سرپل، جنگجویان بسیاری را از ولایات همجوار به رهبری شیخ ندیم مسئول نظامی این گروه و دیگر فرماندهان محلی اش جمع کرده بود، که اما با مقاومت شدید نیروهای امنیتی مواجه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا