• انتشار: 16 ژانویه 2021
  • ساعت: 12:28
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 53309
پرینت

بلاهایی که استیضاح دوم سر ترامپ می آورد

از دیگر بلاهایی که به دلیل استیصاح سر ترامپ می آید شامل«قطع شدن مستمری مادام العمری در حدود ۲۱۹۰۰۰ دالر در سال، قطع شدن، قطع شدن حقوق مخصوص سفر به مبلغ یک میلیون دالر در سال و قطع شدن هزینه حفظ دفتر و استخدام کارمندان در حدود ۹۶۰۰۰ دالر در سال می باشد.»

چندی پیش طی حمله عده ای به کنگره امریکا که گفته می شد از طرفداران ترامپ، رئیس جمهور فعلی امریکا، بودند، چندین نفر کشته و زخمی شدند.

وقوع این رویداد وجه  امریکا به عنوان یک کشور بزرگ مدعی دموکراسی را  در سطح ملی و بین المللی زیر سوال برد و رهبران بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی به ریش دموکراسی امریکایی خندیدند.

به دنبال این حادثه مجلس نمایندگان  امریکا تصمیم گرفت برای بار دوم ترامپ را استیضاح نماید.

استیضاح ترامپ برای بار دوم می تواند پیامدهای منفی مختلفی برای او داشته باشد.

ترامپ از تصدی منصب های دولتی از جمله کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ منع خواهد شد و مزایایی را که بر اساس قانون برای «رئیس جمهور قبلی » تعریف شده است را از دست خواهد داد.

از دیگر بلاهایی که به دلیل استیصاح سر ترامپ می آید شامل«قطع شدن  مستمری مادام العمری در حدود ۲۱۹۰۰۰ دالر در سال، قطع شدن، قطع شدن حقوق مخصوص سفر به مبلغ یک میلیون دالر در سال و قطع شدن هزینه حفظ دفتر و استخدام کارمندان در حدود ۹۶۰۰۰ دالر در سال می باشد.»

به همین ترتیب «درمان در شفاخانه نظامی و بیمه مادام العمر و هزینه های حفاظت فیزیکی وی توسط سرویس مخفی که به دوش دولت است نیز قطع می شود.»

 ترامپ با ترک دفتر ریاست جمهوری مصئونیت خود را نیز از دست می دهد و سپس او را می توان به عنوان عامل تحریک کننده حمله بر کنگره امریکا تحت پیگرد قانونی قرار داد.

بسیاری از کابران فیس بوک با اشاره به امتیازاتی که ترامپ به دلیل استیضاح دوم از دست می دهد، تطبیق قانون در امریکا را می ستایند و از هرج و مرج حاکم در محاکمه خائنین در افغانستان گله مند می باشند.

واعظی یکی از کاربران فیس بوک در این مورد می نویسد:«حال سیاسیون ما با هزاران جنایت و خیانت همچنان بر گرده های مردم سواراند و در چهار گوشه دنیا با پول بیت المال خوشگذرانی می کنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.