بین الملل

بلاروس نیز سربازانش را برای اشتراک در رزمایش نظامی به تاجیکستان اعزام کرد

وزارت دفاع بلاروس امروز (جمعه ۲۳ میزان) در بیانیه ای اعلام کرد که گروهی از سربازان این وزارت امروز وارد تاجیکستان شد تا در رزمایش نظامی مشترک اعضای «سازمان پیمان امنیت جمعی» که قرار است تا سه روز دیگر در خاک تاجیکستان و در نزدیکی مرز افغانستان برگزار گردد اشتراک کند.

لازم به ذکر است که اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی اعلام کرده که به دنبال سقوط دولت پیشین در افغانستان و روی کار آمدن مجدد طالبان در افغانستان، رزمایش نظامی مشترکی توسط اعضای این سازمان در ولایت ختلان تاجیکستان برگزار می شود تا در صورت هر گونه تهدید برخاسته از خاک افغانستان آمادگی لازم را داشته باشند.

این رزمایش در سه نوبت از تاریخ ۱۸ اکتبر مطابق با ۲۶ میزان در ولایت ختلان آغاز می گردد و تا ۲۳ اکتبر مطابق با ۱ عقرب ادامه خواهد یافت.

وزارت دفاع بلاروس افزوده که سربازان اعزام شده به تاجیکستان تنها از وزارت دفاع این کشور نیست بلکه نیروهایی از واحد «اسپیناز» این کشور (نیروهای ویژه) و کارکنان وزارت حالت اضطراری بلاروس نیز حضور دارند.

این کشور از تعداد سربازان و نیروهای اعزامی اش چیزی نگفته است.  

سازمان پیمان امنیت جمعی یک سازمان چند منظوره فعال در آسیای میانه و قفقاز است که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به منظور محدود کردن فعالیت های سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) در منطقه توسط روسیه تاسیس گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا