سیاست

بلاتکلیفی سفارت های افغانستان؛ سفیر افغانستان در چین استعفا کرد

جاوید احمد قایم سفیر افغانستان در چین گفته است که به دلایل کاری زیاد و شخصی از سمت خود کنار می رود و امور کاری سفارت را به معاون سیاسی و سکرتر این سفارت محول کرده است.

جاوید احمد قایم سفیر افغانستان در چین امروز (دوشنبه ۲۰ جدی) در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که از سمتش کنار می رود و امور کاری سفارت را به معین سیاسی و سکرتر اول سفارت محول کرده است.

او در یادداشتی جداگانه به معین سیاسی و سکرتر اول سفارت افغانستان در چین نوشته است که پس از سقوط دولت در کابل هیچ یک از دیپلمات های مقیم در سفارت افغانستان در چین حاضر به ادامه فعالیت نبودند و یک به یک رخصتی گرفته و چین را ترک کردند.

وی همچنین گفته است که طی شش ماه گذشته هیچ معاشی دریافت نکرده اند و در حالیکه مبلغی در حساب بانکی سفارت موجود بوده اما از آن مبلغ فقط برای مصارف امور روزمره استفاده شده و به هیچ یک معاشی پرداخت نشده است.

آقای قایم علاوه کرده است که در حساب بانکی سفارت در حدود یک صد هزار دالر امریکایی و پنج موتر فعال و دو موتر خراب در مقر سفارت می باشد.

گفتنی است که تمامی نمایندگی های سیاسی افغانستان پس از سقوط دولت پیشین در حالت بلاتکلیفی بسر می برند.

نشریه فارین پالیسی چندی پیش در یک گزارش به نحوه فعالیت های سفارت های افغانستان پس از سقوط دولت پرداخت.

در این گزارش گفته شده بود که طالبان یک هفته پس از قدرت، به تمامی ۶۵ نمایندگی سیاسی افغانستان در جهان مکتوب ارسال کردند تا با دیپلمات های مقیم در این نمایندگی ها در مورد آینده سیاسی شان گفتگو کنند.

گزارش علاوه می کند که اما دیپلمات های افغانستان در آن زمان پاسخی به طالبان ندادند؛ ولی با این وجود، تاکنون شمار زیادی از دیپلمات های افغانستان از سمت خود کنار رفته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا