• انتشار: ۲۶ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۸:۰۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59470
پرینت
بازگشت و مجبوریتِ ارگ به فرماندهان جهاد و مقاومت

بسم الله محمدی سرپرست وزارت داخله شد

گفته می شود بسم الله محمدی از چهره های سرشناس جهادی و وزیر پیشین وزارت امور داخله یک بار دیگر به این وزارت بازگشته است.

براساس خبرهای تایید نشده گفته می شود رئیس جمهور غنی بسم الله محمدی را به عنوان سرپرست وزارت داخله تعیین کرده است.

هارون معترف یکی از کاربران فیس بوک و از کارشناسان مسائل سیاسی در این مورد نوشته است:«کرزی و احمدزی تا توان داشتند مجاهدین را خرد و خمیر کردند. برای شان دوسیه ساختند، متهم کردند و در محافل خارجی‌ها عامل بحران کشور همین هارا معرفی کردند و هرچه ظرفیت امنیتی و نظامی بود، خانه‌نشین کردند.»

البته این یادداشت به‌معنی آن نیست که جهادی‌ها همه بی‌عیب و نقص بودند. فساد و معامله‌گری یک شمار نه قابل توجیه است و نه قابل کتمان، به هرصورت اینک پس از مدت‌ها اشرف‌غنی مجبور شده در راس وزارت داخله یک «مقاومتی» کار کشته را بگمارد. این تصمیم، نهایتِ ناگزیری غنی را نشان می‌دهد. حالا که طالب تفنگچه‌اش را در ارگ ریاست‌جمهوری در شقیقه غنی قرار داده، غنی مجبور شده دست به دامن یک «مقاومتی» همچو بسم‌الله خان بزند تا فشار طالب را از سر خود کم کند وگرنه نه غنی بسم‌الله خان را خوش دارد و نه بسم‌الله خان غنی را.

اما اگر وزیر صاحب بسم‌الله خان نتواند اصلاحات بنیادین در تشکیلات سلیقوی و قومی وزارت داخله بیاورد و همچو گذشته با صلابت وزارت داخله را مدیریت نکند و او هم مثل سرپرست‌های دیگر زیر قومانده محب کار کند، پیش‌نهاد می‌کنم که آقای محمدی اصلن این وظیفه را ادامه ندهد تا نام و نشان مجاهدت و به اصطلاح برند Brand مقاومت‌اش در این سن و سال خدشه‌دار نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.