• انتشار: 30 مارس 2020
  • ساعت: 19:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43051
پرینت
در دیدار دانش و سفیر چین در کابل مطرح شد

بسته های صحی چین برای مبارزه با کرونا به زودی به کابل می رسد

در دیدار معاونن دوم رئیس جمهور با سفیر چین در کابل روی کمک های صحی چین برای مبارزه با ویروس کرونا، گفتگوهای صلح و دیگر موضوعات بحث و گفتگو کردند.

سفیر چین در کابل می گوید اولین بسته‌های کمک صحی جمهوری خلق چین به زودی به کابل رسیده در دسترس وزارت صحت قرار خواهد گرفت.

دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست جمهوری با نشر یک خبرنامه‌ گفت وانگ یو، سفیر چین با سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری دیدار کرد.

این خبرنامه می افزاید در این دیدار آنان روی کمک های صحی چین برای مبارزه با ویروس کرونا، گفتگوهای صلح و دیگر موضوعات بحث و گفتگو کردند.

خبرنامه افزود سفیر چین از اقدامات حکومت افغانستان در پیشگیری از شیوع کرونا ویروس را به موقع خواند و عده سپرد دولت و مردم چین با استفاده از تجربیاتی که دارند، دولت و مردم افغانستان را در مبارزه با ویروس کرونا همکاری خواهند کرد.

وانگ یو، سفیر چین تاکید کرد اولین بسته‌های کمک صحی جمهوری خلق چین به زودی به کابل می‌رسد و به دسترس وزارت صحت عامه افغانستان قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، چین مانند گذشته با حکومت و مردم افغانستان همکار خواهد بود و دولت افغانستان را را در رسیدن به یک صلح پایدار حمایت خواهد کرد.

ویروس کرونا در کشور تاکنون ۱۴۵ تن را مبتلا کرده است که از این میان چهار تن جان های شان را از دست داده اند.

هرات به عنوان خواستگاه این ویروس در غرب کشور بیشترین شمار مبتلایان را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.