• انتشار: 26 اکتبر 2019
  • ساعت: 10:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38988
پرینت

بزرگ ترین طراح حملات تروریستی شبکه حقانی در لوگر گشته شد

وزارت دفاع گفت قاری برهان مسئول کمیسیون نظامی گروه طالبان در لوگر و یکی از افراد قابل اعتماد شبکه‌ی تروریستی حقانی بود که با شبکه‌ی القاعده در انجام فعالیت‌های تروریستی و نقل از انتقال افراد انتحاری در غزنی و لوگر همکاری نزدیک داشته است.

 وزارت دفاع کشور از کشته‌شدن یکی از فرماندهان «خطرناک» و «کلیدی» شبکه‌ی حقانی و یکی از «بزرگ‌ترین» طراحان حملات تروریستی این شبکه در ولایت لوگر خبر داده است.

در اعلامیه‌ی این وزارت آمده است قاری برهان، بزرگ‌ترین طراح حملات تروریستی شبکه‌ی حقانی و یکی از فرماندهان «خطرناک» و «کلیدی» این گروه در یک حمله‌ی هوایی در روستای «زرغون شهر» ولسوالی محمدآغه ولایت لوگر کشته شده است.

به نقل از اعلامیه، در این حمله‌ی هوایی که روز گذشته (جمعه، ۳ عقرب) انجام شده، چند تن از «تروریست‌های عرب و پاکستانی» نیز کشته شده‌اند.

وزارت دفاع گفت که قاری برهان مسئول کمیسیون نظامی گروه طالبان در لوگر و یکی از افراد قابل اعتماد شبکه‌ی تروریستی حقانی بود که با شبکه‌ی القاعده در انجام فعالیت‌های تروریستی و نقل از انتقال افراد انتحاری در غزنی و لوگر همکاری نزدیک داشته است.

به گفته‌ی وزارت دفاع، بیشترین حملات تروریستی بزرگ و مرگبار انتحاری در شهر کابل از جمله حمله‌ی انتحاری در چهارراهی صدارت در سال ۱۳۹۶ خورشیدی، حمله در یک بلندمنزل در چهارراهی عبدالحق در سال ۱۳۹۰ خورشیدی، حمله با موتر بمب‌گذاری‌شده در شاه‌شهید کابل در سال ۱۳۹۴ خورشدی، حمله بر شهرک البرز و ده‌ها حمله‌ی بزرگ دیگر از سوی قاری برهان طرح و سازمان‌دهی شده بوده است.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.