• انتشار: 31 دسامبر 2016
  • ساعت: 16:58
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 16992
پرینت

بزرگترین کارخانه تولید خوراک مرغ در ننگرهار به بهره برداری رسید

وزارت زراعت به هدف تقویه زیرساختارهای بخش زراعت در کشور، یک کارخانه تولید خوراکه مرغ به ارزش سه و نیم میلیون دالر را در پارک های صنعتی شیخ مصری ولایت ننگرهار افتتاح کرد.

عبدالقدیر جواد، سرپرست وزارت زراعت که به هدف افتتاح پروژه های انکشافی به ولایت ننگرهار سفر کرده بود گفت که این کارخانه در یک ساعت ظرفیت تولید ۱۰ تن خوراک مرغ را دارد .

آقای جواد افزود که وزارت زراعت امسال به منظور رشد و گسترش پروژه های انکشافی زراعتی در ولایت ننگرهار نزدیک به ۸۰ ملیون افغانی را تخصیص داده که تا حال ۸۸ درصد این پول به مصرف رسیده است .

سرپرست وزارت زراعت در سفر به ولایت ننگرهار علاوه بر افتتاح کارخانه تولید خوراک مرغ، یک باب آسیاب برقی برای پروسس برنج بنام آسیاب شالی که با هزینه ۱٫۵ میلیون دالر ساخته شده بود، افتتاح کرد.این آسیاب توانایی پروسس ۵ تُن برنج در ساعت را دارد.

احداث ۱۶ باب خانه های سبز، فارم پرورش مرغ نسلی که دریک وقت ظرفیت پرورش ده هزار قطعه را دارد، فارم پرورش ۱۰ هزار قطعه ای مرغ بریدر و افتتاح دستگاه چوچه کشی مرغ که در یک ماه ظرفیت تولید ۱۵۸ هزار قطعه مرغ را دارد را افتتاح کرد.

گفتنی است که طی یک سال اخیر، حکومت وحدت ملی توجه ویژه ای به زیر ساخت های زراعتی کشور کرده است و تاکنون چندین پروژه در ولایت های کشور افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.