• انتشار: ۱۲ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۳:۲۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12914
پرینت

پروژه مسکونی خواجه رواش در کابل توسط رئیس جمهور و وزیر شهرسازی افتتاح شد

بلاک های رهایشی خواجه رواش بزرگترین پروژه مسکونی کشور در کابل قبل از ظهر امروز توسط محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و سید سعادت منصور نادری وزیر شهر سازی افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه این پروژه مسکونی، شماری از مقامات کشور به شمول خانم اول کشور، برخی از اعضای کابینه، شورای ملی، شورای عالی توسعه شهری، مشاورین ریاست جمهوری و شماری از ساکنان منطقه حضور داشتند.

بلاک های رهایشی خواجه رواش در سال ۱۳۹۱ افتتاح شد که مساحتی ۴۰ هکتار دارد و در خود ۷۸ بلوک و ۲۰۱۴ واحد آپارتمانی را جای داده است.

این پروژه به هزینه ۶٫۳ میلیارد دالر (تقریبا ۹۵ میلیون دالر) ساخته شد.

سید سعادت منصور نادری وزیر امور شهرسازی کشور در مراسم بهره برداری از این پروژه گفت در ابتدای کار ساخت این پروژه مشکلات به قدری زیاد بود که باور تکمیل شدن این پروژه در مدت زمان معین دور از انتظار بود.

آقای نادری در این مراسم همچنین گفت که کمبود مسکن یکی از مشکلات اساسی مردم در کشور محسوب می شود و به همین منظور وعده افتتاح و بهره برداری چندین پروژه مسکونی دیگر از جمله شهرک امارات را در آینده ای نزدیک داد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز در این مراسم از کارکردهای وزارت شهر سازی و سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی قدردانی کرد و گفت با بهره برداری از این پروژه، فاصله بی اعتمادی میان مردم و دولت از بین رفت.

آقای غنی افزود که پس از این نیز با اعتماد بوجود آمده میان مردم، دولت و بخش خصوصی مشکل مسکن مردم افغانستان را حل خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.