• انتشار: ۱۸ سنبله ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۲:۳۱
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 2398
پرینت

بزرگان فوتبال جهان از پناهندگان اعلان حمایت کردند

بعد از حمایت رونالدو ستاره ی پرتغالی رئال مادرید، لیونل مسی بازیکن آرژانینی تیم بارسلونا هم از پناهندگان حمایت کرد.

بازیکن آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا با انتشار عکسی  در صفحه ی شخصی فیسبوکش از پناهندگان سوری حمایت کرد وی روی دادن چنین اتفاقات را در قرن بیست و یک حادثه ی غیر قابل تصور خوانده است.

چند روز قبل نیز کریستیانو رونالدو، ستاره ی مشهور تیم فوتبال رئال مادرید با انتشار عکسی از یک کودک سوری در صفحه ی اینستاگرامش نوشت: “زید ۹ ساله! سه سال قبل از خانه اش فرار کرده؛ زید دوستانش را فراموش کرده اما ما زید را فراموش نخواهیم کرد.”

این حمایت ها مختص به بازیکنان بزرگ فوتبال جهان نبوده است، باشگاه های بزرگ فوتبال همچو بایرن مونیخ آلمان با اعلان حمایت از پناهجویان گفته است، “وظیفه ی ما این این است که از مردان، زنان و کودکان پناهنده برای زندگی بهتر در آلمان حمایت کنیم.”

همچنین این باشگاه گفته است ما یک کمپ تمرینی را در اختیار پناهندگان قرار می دهیم و برای کودکان آنها زمینه ی تمرین را فراهم خواهیم کرد.

قرار است در بازی روز ۲۱ شهریور/سنبله تیم فوتبال بایرن مقابل آگزبورگ در ورزشگاه آلیانس آرنا  دست اطفال سوری و آلمانی گرفته شود تا نشان دهد هیچ تبعیضی بین آنها وجود ندارد.

بعد از جنگ های اخیر در آسیا و آفریقا هزاران تن برای فرار از جنگ و در جستجوی زندگی بهتر، وطن و کاشانه خویش را ترک کرده و با وجود خطرات بسیار راهی کشورهای اروپایی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.