• انتشار: 11 نوامبر 2015
  • ساعت: 12:50
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4228
پرینت
یوناما:

بریده شدن سر هفت شهروند افغان ممکن است یک جنایت جنگی به حساب آید

مقامات در ماموریت حمایت سازمان ملل متحد از افغانستان (یوناما) طی بیانیه ای بریده شدن سر هفت هموطن کشور از جمله دو زن و یک کودک را شدیدا محکوم کردند.

در این بیانیه که امروز از سوی دفتر یوناما در کابل منتشر شده، آمده است که این ممکن است یک جنایت جنگی از سوی مخالفان دولت افغانستان به شمار آید.

نیکولاس هایسم رئیس دفتر یوناما در این بیانیه گفته است “قتل بی رحمانه این هفت تن ممکن است یک جنایت جنگی به حساب آید و عاملان این جنایت باید جوابگو باشند.”

آقای هایسم با اشاره به قتل این غیرنظامیان و همچنین گروگان گیری این افراد ملکی گفت که اینگونه اقدامات بر خلاف قوانین حقوق بشری که تمامی طرف های درگیر در یک جنگ به شمول گروه های مخالف دولت باید اطاعت کنند می باشد.

گفتنی است که هفت هموطن کشور چندی پیش در ولسوالی گیلانی ولایت غزنی ربوده شدند و اجساد سر بریده شده آنان روز یکشنبه هفته جاری در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل کشف شد.

بدنبال این رویداد، هزاران تن از ساکنان کابل و دیگر ولایت امروز چهارشنبه با برپایی راهپیمایی گسترده ای از دولت خواستند تا هر چه زودتر عاملان این جنایت را شناسایی کرده و مجازات کنند.

لازم به ذکر است که این رویداد اولین بار نیست که در کشور به وقوع می پیوندد، و مردم دولت را به بی توجهی نسبت به تامین امنیت شهروندان محکوم می کنند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.