اجتماعیِتیتر یک

بریتانیا روند انتقال ۲۰ هزار پناهجوی افغان را با شروع سال جدید میلادی آغاز می کند

وزارت داخله انگلیس در بیانیه ای امروز (پنجشنبه ۲ جدی) اعلام کرد که وزرای این کشور توافق نموده اند که با آغاز سال جدید میلادی برنامه اسکان مجدد خود را برای انتقال ۲۰ هزار پناهجوی افغان به این کشور شروع کنند.

وزارت داخله انگلیس گفته است که این برنامه (برنامه اسکان مجدد شهروندان افغان) یکی از بزرگترین برنامه های اسکان مجدد در جهان محسوب می شود و آنهایی که در معرض خطر هستند را به بریتانیا انتقال می دهد.

براساس این بیانیه، اولویت این برنامه با کسانی است که طی سال های گذشته با ارزش های بریتانیا برای دموکراسی، حقوق زنان، آزادی بیان و حاکمیت قانون همکار بوده اند و یا از اقلیت های افغانستان می باشند.  

در بیانیه اما آمده است که تمامی کسانی که از طریق این برنامه وارد بریتانیا خواهند شد با همان سخت گیری های عادی مهاجرتی مواجه می شوند.

گفتنی است که بریتانیا پس از سقوط دولت پیشین در افغانستان و عملیات تخلیه پر هرج و مرج در میدان هوایی کابل، اقدام به ایجاد وزارتی تحت نام «وزارت امور اسکان مجدد افغان ها» کرد.

«ویکتوریا آتکینز» وزیر امور اسکان مجدد افغان ها در خصوص این برنامه گفته است: «ما متعهد به حمایت از تمامی آنهایی که از افغانستان تخلیه کرده ایم می باشیم تا زندگی موفقیت آمیزی را در بریتانیا شروع کنند.»

وی افزود: «برنامه اسکان مجدد افغان ها مسیری قانونی و امن برای تمامی افغان های بشدت آسیب پذیر فراهم می کند تا وارد بریتانیا شوند و زندگی مجددشان را بسازند.»

براساس بیانیه وزارت داخله بریتانیا، ویکتوریا آتکینز قرار است در ماه جنوری جزئیات اجرای این طرح را به پارلمان این کشور ارائه کند.

لازم به ذکر است که بریتانیا در جریان عملیات تخلیه افغانستان پس از سقوط دولت پیشین از تاریخ ۱۵ اگست الی ۳۱ اگست، بیش از ۱۵ هزار شهروند آسیب پذیر افغان را از افغانستان خارج ساخت.

این کشور قصد دارد ۲۰ هزار شهروند آسیب پذیر دیگر را در چارچوب طرح جدید خود که از سال جدید میلادی آغاز می گردد به این کشور انتقال دهد.  

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

  1. برنامه خیلی عالی است خیلی افغانها به شمول خودم با مشکلات و مخالفت های جدی بخاطر دادخواهی و خواستن حق خود (حقوق زنان) مورد آزار و اذیت و تهدید قرار داریم چندین بار خواهان همکاری از کشور ها شدیم اما هیچ نیتجه مثبت دریافت نکردیم امید که ازین صفحه به صدای ما هم توجه شود سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا