• انتشار: 15 اکتبر 2020
  • ساعت: 14:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49691
پرینت

بریتانیا حملات طالبان به هلمند را محکوم کرد

سفارت بریتانیا در کابل گفت درگیر‌ها در هلمند گفت‌وگوهای صلح را تضعیف و به چالش می‌کشد و طرف‌های درگیر باید به صورت فوری خشونت‌ها را کاهش دهند و برای تأمین آتش‌بس به خاطر مردم رنج‌دیده افغانستان، تلاش کنند.

سفارت بریتانیا در کابل حمله گروه طالبان بر ولایت هلمند را محکوم کرد.

این سفارت روز پنج‌شنبه، بیست‌وچهارم میزان با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد در پی حمله طالبان در هلمند شمار «نگران‌کننده»‌ای از غیرنظامیان «آواره، کشته و زخمی» شده‌اند.

 بریتانیا تأکید کرد درگیر‌های هلمند گفت‌وگوهای صلح را تضعیف و به چالش می‌کشد و طرف‌های درگیر باید به صورت فوری خشونت‌ها را کاهش دهند و برای تأمین آتش‌بس به خاطر مردم رنج‌دیده افغانستان، تلاش کنند.

سفارت این کشور در این اعلامیه گفت از نیروهای امنیتی افغان و تلاش‌های شجاعانه‌شان برای تأمین صلح و ثبات‌ پایدار در افغانستان، حمایت می‌کند.

در جریان پنج روز گذشته در ولایت جنوبی ولایت هلمند در پی حمله تهاجمی و گسترده گروه طالبان درگیری‌های شدیدی بین نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان شکل گرفت که تاکنون نیز جریان دارد.

تلفات طرف‌های درگیر این جنگ تاکنون مشخص نشده است.

اما گزارش شده است بیش از پنج هزار خانواده از بخش‌های جنگ‌زده هلمند آواره شده‌اند.

روز گذشته تأیید شد دو هواپیمای ارتش حین انتقال اکمالات به نیروهای امنیتی در هوا باهم تصادم و سپس سقوط کردند. در این رویداد هشت پیلوت و نیروهای هوایی کشته شده‌اند.

حمله طالبان بر هلمند واکنش‌های گسترده را در پی داشته است. امریکا آن را خلاف تعهدات گروه طالبان برای کاهش خشونت در جریان مذاکرات عنوان کرده‌ است.

طالبان اما به صورت رسمی تاکنون درباره حمله این گروه بر شهر لشکرگاه و ولسوالی‌های هلمند چیزی نگفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.