• انتشار: 1 سپتامبر 2019
  • ساعت: 12:51
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37279
پرینت
حمدالله محب با وزیر دفاع بریتانیا دیدار کرد

بریتانیا به ارتقاء توان نیروهای امنیتی افغانستان کمک می کند

در دیدار حمدالله محب، مشارو امنیت ملی افغانستان، با وزیر دفاع بریتانیا که در کابل انجام شد بر ادامه کمک های بریتانیا برای افزایش توان نیروهای امنیتی افغان تأکید شد.

دفتر شورای امنیت ملی با نشر اعلامیه‌ای افزود گوین ویلیامسون وزیر دفاع دولت شاهی بریتانیا صبح امروز (یک‌شنبه، ۱۰، سنبله) با آقای محب دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف روی ظرفیت‌ها و آمادگی‌های جنگی نیروهای امنیتی افغان در مبارزه در برابر تروریزم صحبت کردند.

آقای گوین ویلیامسون وزیر دفاع بریتانیا از قربانی‌های نیروی‌های افغان در کار مبارزه در برابر تروریزم ستایش کرد و از همکاری‌های کشورش در این راستا اطمینان داد.

او گفت بریتانیا تلاش می‌کند تا ظرفیت‌های نیروهای افغان به خصوص نیروهای هوایی افغان را بالا ببرد. به گفته او، کشورش آماده است تا در قسمت کمک‌های پیشرفته طبی نیروهای افغان را همکاری کند.

وزیر دفاع بریتانیا گفت مردم بریتانیا زمانی در شهرها و کوچه‌های این کشور احساس امنیت کامل می‌کنند، که در افغانستان امنیت کامل محسوس باشد.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور نیز گفت حکومت افغانستان متعهد است تا امنیت و ثبات را در کشور تامین کند.

آقای محب گفت: «ما نمی‌خواهیم تا نسل‌های آینده افغانستان در جنگ و تنش زندگی نکنند و برای رسیدن به این هدف از هر فرصتی ممکن استفاده خواهیم کرد تا به جنگ و آدم کشی در کشور خاتمه ببخشیم.»

او همچنین در دیدار با وزیر دفاع بریتانیا، برنامه‌های حکومت افغانستان برای بالا بردن مهارت‌های نیروهای افغان را به طور خلاصه تشریح نمود.

گفتنی است بریتانیا از جمله کشورهای بزرگ کمک کننده به افغانستان است و در ۱۹ سال گذشته در راستای باز سازی و امنیت به افغانستان کمک‌های زیادی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.