• انتشار: 11 دسامبر 2020
  • ساعت: 12:50
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 51859
پرینت

بریتانیا بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک می کند

نخست‌وزیر بریتانیا روز پنج‌شنبه (۲۰ قوس/۱۰ دسامبر)، گفت به احتمال قوی، این کشور بدون توافق بر سر تجارت آزاد، از اتحادیه‌ی اروپا خارج شود.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، می‌گوید به احتمال قوی گفت‌وگوها به دلیل خروج بریتانیا از اتحادیه‌ی اروپا شکست بخورد و این کشور بدون توافق خارج شود.

به نقل از خبرگزاری رویترز، نخست‌وزیر بریتانیا روز پنج‌شنبه (۲۰ قوس/۱۰ دسامبر)، گفت به احتمال قوی، این کشور بدون توافق بر سر تجارت آزاد، از اتحادیه‌ی اروپا خارج شود.

بوریس جانسون، گفت احتمال بالایی وجود دارد که روابط بریتانیا با اتحادیه‌ی اروپا شبیه روابط استرالیا با این اتحادیه باشد، تا روابط تجاری کانادا با این اتحادیه.

نخست‌وزیر بریتانیا از مردم و شرکت‌ها خواسته است که خود را برای یک خروج بدون توافق، آماده کنند.

بریتانیا برای توافق با اتحادیه‌ی اروپا بر سر تجارت آزاد، تا پایان سال روان فرصت دارد و اگر این کشور به توافقی نرسد، با موانع زیاد تجاری رو‌به‌رو خواهد شد و بر اقتصاد بریتانیا اثر منفی خواهد گذاشت.

بریتانیا ماه‌ها است که با اتحادیه‌ی اروپا بر سر ماهی‌گیری، شرایط روابط تجاری و فضای رقابتی عادلانه در حال مذاکره است و آخرین مذاکره‌ی آن‌ها چهارشنبه (۱۹ قوس، ۹ دسامبر)، بدون هیچ دست‌آوردی پایان یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.