• انتشار: 5 نوامبر 2015
  • ساعت: 09:32
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4052
پرینت
عفو بین الملل:

برگشتاندن مهاجران افغان، برگشت به کام مرگ است

سازمان عفو بین الملل با مخالفت از برگشت پناهندگان افغان می گوید که بازگشتاندن پناهندگان افغان به کشورشان برگشت به کام مرگ است.

 

حوریه مصدق، پژوهشگر سازمان عفو بین الملل گفته که سازمان مخالف اخراج اجباری مهاجران افغان به کشورشان است.

خانم مصدق در گفت و گوی به دیچوله گفت که در شرایط کنونی افغانستان بسیار ناامن است و بازگشت مهاجران به این کشور بازگشت به کام مرگ است.

چندی پیش دولت المان گفته بود که حدود ۷۲۰۰ تن از پناهندگان افغان که درخواستی شان پذیرفته نشده است به زون های امن کشورشان بازگشت داده می شود.

حوریه مصدق اما می گوید که در افغانستان زون امنی وجود ندارد و تمامی کشور برای زندگی ناامن است.

او به طور نمونه به کابل پایتخت افغانستان اشاره کرد و افزود که این شهر نیز آمار جرایم بسیار بالا است و شهروندان در وضعیت بد و ناگواری به سر می برند.

به گفته این پژوهشگر سازمان عفو بین الملل، دولت المان نیز افغانستان را یک کشور ناامن توصیف کرده بود و به شهروندان خود هشدار داده بود.

خانم مصدق همچنین اضافه کرد که مهاجرانی که به کشورهای اروپایی خود را رسانده است، کارها و دارایی های خود را از دست داده است که با برگشت آنان آمار جرم بیشتر خواهد شد.

به گفته برخی از کارشناسان؛ با این شرایط –ناامنی، بیکاری و فساد اداری- بازگشت مهاجران بر مشکلات فعلی دولت می افزاید و دولت یک برنامه منسجم و مشخص در امور مهاجران داشته باشد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.