اجتماعی

برگزاری یک نشست چهارجانبه برای رسیدگی به مشکلات مهاجران افغان

وزارت امور مهاجرین امارت اسلامی طالبان می گوید که برای رسیدگی به وضعیت مهاجران افغانستان در کشورهای همسایه به زودی نشستی چهارجانبه میان مقام های افغانستان، ایران، پاکستان و سازمان ملل برگزار می گردد.

آژانس دولتی باختر به نقل از وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان طالبان گزارش داده که قرار است در این نشست در خصوص مشکلات مهاجران افغان در آن کشورها و برای رسیدگی به وضعیت آنان گفت و گو صورت گیرد.

آژانس باختر به رویداد حمله یک مهاجر افغان به سه روحانی در حرم رضوی شهر مشهد ایران اشاره کرده و نوشته است که پس از این اتفاق، وضعیت مهاجران افغان در ایران وخیم توصیف شده است.

این در حالی است که اخیراً مشکلات مهاجران افغانستان در کشورهای همسایه افزایش یافته است.

در همین حال مقام های طالبان در وزارت امور مهاجرین می گویند که طی روزهای اخیر هزاران تن از مهاجران افغان از ایران یا داوطلبانه بازگشته اند و یا بصورت اجباری اخراج شده اند.

لازم به ذکر است که اخیرا کلیپ های متعددی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که دیده می شود شماری از مهاجران افغان در ایران با بدرفتاری و توهین و تحقیر نیروهای انتظامی و مرزی ایران مواجه می گردند.

سفارت ایران در کابل اما طی بیانیه ای اعلام کرد که این کلیپ ها بصورت سازمان یافته و هدفمند در فضای اجتماعی منتشر می گردند و به دنبال تخریب روابط تاریخی و عمیق دو کشور است.

امام جمعه شهر مشهد نیز روز گذشته (جمعه ۲۶ حمل) گفت که برخی ها به دنبال تفرقه و نفاق میان ملت افغانستان و ایران است، در حالیکه میان ایران و افغانستان هیچ دو گانگی وجود ندارد و ایران بدون افغانستان بدون ریشه فرهنگی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا