اجتماعیورزشی

برگزاری چهارمین مسابقه اسکی زنان در بامیان

در این مسابقه که ده دختر ورزشکار از ولایت های بامیان و کابل اشتراک داشتند، دختران ورزشکار بامیانی توانستند حریفان خود را شکست دهند و مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دهند.

محمدطاهر زهیر والی بامیان هنگام اهدای جوایز برندگان این مسابقه گفت:” ورزش زنان در بامیان رو به رشد است. دختران بامیانی اسکی بازی و بایسکل رانی می کنند اما امکان انجام این گونه فعالیت ها در سایر ولایات کشور وجود ندارد”.

آقای زهیر افزود که باشندگان بامیان نه تنها دختران را بخاطر اشتراک در فعالیت های ورزشی سرزنش نمی کنند، بلکه از آنها حمایت نیز می کنند.

مسابقات اسکی زنان از چهارسال بدینسو در بامیان برگزار می شود. دختران اسکی باز در بامیان با آنکه به امکانات کمی دسترسی دارند اما در تلاش اند تا به مسابقات جهانی اسکی نیز راه یابند در عین حالی که تا کنون ورزش اسکی را به گونه حرفه ای فرا نگرفته اند.

مسابقات اسکی زنان در بامیان

با این وجود فاطمه هدایت دختر جوان بامیانی که توانست مقام نخست مسابقه امروز را از آن خود کند می گوید که می خواهد به تمریناتش ادامه دهد تا بتواند روزی در مسابقات بزرگ ملی و بین المللی اشتراک کند.

خانم هدایت افزود که دختران ورزشکار در بامیان با مشکل اجتماعی جدی روبرو نیستند اما دولت باید با آنان همکاری کند.

او تاکید کرد که دولت باید زمینه و امکانات اشتراک دختران در فعالیت های ورزشی را فراهم کند.

با این حال شماری از مربیان خارجی ورزش اسکی که برای آموزش حرفه ای اسکی به دختران ورزشکار به بامیان سفر کرده اند می گویند که آنان برنامه های دوامداری برای در این زمینه دارند.

یکی از این مربیان گفت که در میان دختران ورزشکار در بامیان استعداد های فوق العاده ای وجود دارد:” چنانچه این استعداد ها مورد حمایت و تشویق قرار گیرند و به صورت حرفه ای آموزش ببیند، اسکی بازان بزرگی خواهند شد”.

بامیان از شش سال بدینسو شاهد برگزاری مسابقات بین المللی اسکی است. روز گذشته ششمین دور این مسابقات با اشتراک ده ها ورزشکار داخلی و خارجی در این ولایت برگزار شد. در این مسابقه نیز ورزشکاران بامیانی توانستند مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا