• انتشار: 6 فوریه 2016
  • ساعت: 19:34
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6889
پرینت

برگزاری مسابقه اسکی به مناسبت عضویت بامیان در شبکه شهرهای خلاق جهان

فدراسیون اسکی افغانستان با همکاری موسسه آلمانی هلپ، به مناسبت عضویت بامیان در شبکه شهرهای خلاق جهان، اقدام به راه اندازی مسابقه اسکی در تپه های گنبدک مرکز این ولایت کرد.

در این مسابقه که بعد از ظهر روز گذشته برگزار شد، ۹ تن از دختران و ۱۷ تن از پسران از ولایت های بامیان و کابل در بخش های جداگانه با پیمودن ۲۷۰ متر فاصله با یکدیگر به رقابت پرداختند.

محبوب الله محبوب، رحیم الله عطایی و مقیم غریب دوست، ورزشکارانی اند که توانستند در بخش پسران به ترتیب مقام های اول، دوم و سوم این مسابقه را از آن خود کنند. در بخش دختران نیز فاطمه میرزایی، فاطمه رضایی و ذکیه محمدی، به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

این مسابقه ، بخشی از برنامه های جشن بامیان مهد تمدن و خلاقیت بود که از شامگاه پنجشنبه تا عصر روز گذشته ادامه داشت.

ورزش زمستانی اسکی از پنج سال بدینسو در بامیان رونق یافته است. تا کنون پنج دور از مسابقات بین المللی اسکی با حضور ده ها ورزشکار از داخل و خارج کشور در بامیان برگزار شده است. ورزشکاران بامیانی توانسته اند در تمامی این مسابقات بر رقیبان خارجی خود غلبه کنند.

برگزاری این مسابقات ضمن آنکه بامیان را به مقصدی برای گردشگری زمستانی تبدیل کرده است، باعث رشد ورزشکاران بامیانی و عضویت فدراسیون اسکی افغانستان در فدراسیون اسکی جهانی نیز شده است.

سال گذشته دو تن از اسکی بازان بامیانی در مسابقات دوستانه اسکی در کشور سویس اشتراک کردند و توانستند که مقام اول و سوم این مسابقات را از آن خود کنند.

قرار است، دو اسکی باز بامیانی در المپیک زمستانی کوریای جنوبی در سال ۲۰۱۸ نیز اشتراک کنند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.