ورزشی

برگزاری مسابقات کوراش در کندز؛ جوزجان قهرمان شد

در یازدهمین دور از رقابت های مسابقات کوراش در کندز، ورزشکاران ولایت جوزجان مقام اول، ولایت کندز مقام دوم و بدخشان جایگاه سوم را از آن خود کردند.

رقابت های کوراش در استدیوم ورزشی چمن اسپنزر ولایت کندز با اشتراک ۱۶۵ ورزشکار در دسته سنی جوانان و بزرگسالان و در ۱۴ دسته وزنی به مدت دو روز برگزار شد.

انجینر نظرمحمد مطمئن سرپرست کمیته ملی المپیک با هایت همراهش روز گذشته (چهارشنبه ۲۵ حوت) که جهت ارزیابی اوضاع ورزشی در ولایت کندز به این ولایت رفته بود در مراسم پایانی این دور از مسابقات اشتراک کرد.

آقای مطمئن از ورزشکاران شرکت کننده و مسئولین فدراسیون کوراش در ولایت کندز سپاسگزاری نموده و گفت راه اندازی چنین برنامه هایی راه را برای دیگر فدراسیون های ورزشی باز می کند تا برنامه های بیشتری را در ولایت و ولسوالی ها داشته باشند.

وی برگزاری چنین مسابقاتی را یک گام مثبت برای انکشاف و وسعت دادن ورزش های محلی و عنعنوی در مرکز و ولایات عنوان کرد.

لازم به ذکر است که کوراش یکی از ورزش های محلی مردم افغانستان بشمار می رود که روزهای جمعه و در روز مناسبتی در مناطق شمالی کشور راه اندازی می گردد و صدها تن جهت تماشای این رقابت ها از ولسوالی دور دست اشتراک می کنند.

گفتنی است که در این رقابتها ورزشکاران ولایتهای تخار، کابل، بدخشان، جوزجان، بغلان، سمنگان، بلخ، فاریاب، سرپل، کندز و یک تیم از مهاجرین مقیم ایران جهت عضویت تیم ملی با هم به رقابت پرداختند که از جمله ۶۰ تن در دو کلاس سنی به تیم ملی این رشته انتخاب شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا