• انتشار: 2 اکتبر 2017
  • ساعت: 09:51
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24741
پرینت

مبارزه با قاچاق انسان در معبر اصلی آن؛ نیمروز!

مقام های ولایت نیمروز جلسه ای به منظور مبارزه با قاچاق انسان در این ولایت برگزار کردند. ولایت نیمروز یکی از راه های اصلی قاچاقبران انسان است.

محمد سمیع، والی نیمروز در این جلسه بر مبارزه علیه قاچاق انسان تاکید کرد و افزود؛ قاچاق انسان خلاف ارزش های اسلامی و انسانی بوده و حکومت وحدت ملی مصمم است تا با قاچاق انسان مبارزه نموده و با عاملین آن برخورد قانونی نماید.

والی نیمروز به ادارات مربوطه هدایت داد تا در مطابقت به طرزالعمل منع قاچاق انسان عمل نموده و بر جلوگیری از آن اقدام ورزند.

گفتنی است که بیشتر کسانی که به کشورهای ایران یا اروپایی قاچاق می شوند، از مرزهای نیمروز صورت می گیرد و همه ساله ده ها تن در این مسیر جان می دهند.

والی نیمروز در این جلسه همچنین تصریح کرده؛ قاچاق انسان پیامد و خطرات بزرگی را در پی دارد که سبب ازبین رفتن انسان ها می شود.

او گفته: بهترین طریقه سفر به خارج از کشور همانا اخد پاسپورت و سفر قانونی است که امیدواریم اتباع کشور با درک خطرات قاچاق انسان ازین عمل صرف نظر نمایند.

گفتنی است که به دلیل نبود کار، امنیت و خدمات رفاهی صدها هزار شهروند، کشور را ترک کرده و دیگر برنگشته اند که این عمل باعث شده است که صدور ویزا به شهروندان افغانستان به سختی صورت گیرد.

صدور سخت ویزا، یکی از ده ها دلیلی است که شهروندان اقدام به سفر قاچاقی می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.