• انتشار: 27 اکتبر 2018
  • ساعت: 21:44
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30069
پرینت

برگزاری انتخابات پارلمانی در غزنی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری

سخنگوی کمسیون مستقل انتخابات از احتمال برگزاری انتخابات پارلمانی ولایت غزنی، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری خبر داده است.

به گزارش رها، حفیظ‌الله هاشمی، سخنگوی کمسیون مستقل انتخابات گفته است، به دلیل این‌که فرم‌های ثبت‌نام به ولایت غزنی نرسیده بود، این ولایت از انتخابات مجلس نمایند‌گان بازماند، اما بررسی‌‎ها جریان دارد تا انتخابات غزنی در زمان مناسب صورت بگیرد، اما بیشتر امکان دارد که با انتخابات ریاست جمهوری یک‌جا برگزار شود.
این در حالی است که چند روز پیش اشرف غنی رئیس جمهور به سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و خان محمد معاون دوم ریاست اجرایی حکومت دستور داد تا زمینه برگزاری انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی را مهیا کنند.
در همین حال وزارت امورداخله می‌گوید، اگر کمسیون مستقل انتخابات تصمیم به برگزاری انتخابات در غزنی داشته باشد، این وزارت آماده است تا امنیت انتخابات را در این ولایت تأمین کند.
انتخابات پارلمانی در دو ولایت قندهار و غزنی به تعویق افتاده بود که انتخابات در قندهار امروز با شرکت گسترده مردم برگزار گردید و با حضور انبوه مردم صف های طولانی برای شرکت در انتخابات شکل گرفته بود.
خوشبختانه انتبخابات پارلمانی در قندهار بدون کدام حادثه و رویداد امنیتی به پایان رسید.

باطل بودن آرای بدون بارکد
در همین حال کمسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی اعلام کرده آن بخش از آرائ انتخابات پارلمانی که بارکد تولیدشده دستگاه‌های بیومتریک را روی خود نداشته‌ باشد، اعتبار ندارد و باطل اعلام می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.