• انتشار: ۳۰ عقرب ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۶:۰۴
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 50943
پرینت
ناسازگاری ارغندیوال با ارگ

برکناری ۵۹ کارمند وزارت مالیه غیرقانونی ست

برکنار ۵۹ کارمند وزارت مالیه که به صورت غیررقابتی استخدام شده بودند از سوی رئیس جمهور غنی موجب نارضایتی ارغندیوال شده است.

پس از آنکه رئیس جمهور غنی شماری زیادی از کارمندان وزارت مالیه را برکنار کرد، ارغندیوال برکناری آنها را غیرقانونی خواند.

عبدالهادی ارغندیوال سرپرست وزارت مالیه، گفت تا نهایی‌شدن روند استخدام رقابتی، کارمندان برکنار شده به وظایف خود ادامه دهند.
آقای ارغندیوال گفت: «در بحث بررسی و تفتیش، قوانین نافذه‌ی کشور یک سلسله مکلفیت‌های قانونی را برای مفتش و اداره‌ی تحت بررسی تعیین کرده است؛ اولا بررسی هیئت موظف، مبتنی بر واقعیت نبوده و از جانب دیگر، به هیچ صورت مبنای قانونی برای بررسی و گزارش‌نویسی هیئت، روایت نشده است.»
سرپرست وزارت مالیه افزود استخدام کارمندان بست‌ اول و دوم بر اساس پیشنهاد اداره و منظوری ریاست‌جمهوری و بست سوم الی هشتم از صلاحیت شخص وزیر است، نه از اداره‌ی امور ریاست‌جمهوری.
وی افزود: «طی سال‌های متمادی، رهبری پیشین وزارت مالیه نیز اشخاصی را به طور حکمی جهت پیشبرد امورات رسمی و تحقق اهداف اداره مقرر کرده است که بررسی و گزارش هیئت موظف بیان‌گر برخورد دوگانه در قبال رهبری جدید و قبلی وزارت مالیه است.»
گفتنی ست چند روز پیش طلوع نیوز به اسنادی دست یافته بود که ۵۹ تن از کارمندان وزارت مالیه به شمول رییس منابع بشری این وزارت از وظایف شان برکنار شده اند.
این کارمندان کسانی هستند که از طریق غیررقابتی در وزارت مالیه استخدام شده بودند و پس از بررسی یک هیات از وظایف برکنار و بست های آنان به زودی از طریق کمیسیون اصلاحات اداری به رقابت گذاشته خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.