• انتشار: 25 آگوست 2018
  • ساعت: 18:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28692
پرینت
صبح امروز توسط پلیس صورت گرفت

برچیدن خیمه های تحصن کنندگان از مقابل کمسیون انتخابات

قوماندانی امنیه کابل صبح امروز شنبه خیمه‌های تحصن کننده گان از مقابل دروازه کمسیون‌های مستقل انتخاباتی را برداشته است.

با برچیده شدن خیمه معترضان از مقابل ساختمان کمیسیون مرکزی انتخابات افغانستان در کابل، این کمیسیون امروز شنبه سوم سنبله بعد از دو هفته وقفه، فعالیتش را از سر گرفت.
صبح امروز امروز نیروهای پلیس ضد شورش با استفاده از زور خیمه های معترضان را که در مقابل کمیسیون انتخابات برپاکرده بودند، جمع و با استفاده از گاز اشک آور آنان را از مقابل کسمیون انتخابات دور کردند.
روز۲۲ اسد وقتی کمیسیون انتخابات افغانستان فهرست نهایی نامزدهای انتخابات پارلمانی را اعلام کرد، ۳۵ نفر از این فهرست حذف شده بودند، و شماری از حامیان آنان در مقابل کمیسیون انتخابات تجمع کردند.
اولین روز تجمع اعتراضی آنان با انفجار انتحاری در نزدیکی محل این معترضان همراه بود که منجر به کشته شدن یک سرباز پلیس و زخمی شدن سرباز دیگر شد، ولی درِ کمیسیون انتخابات تا بامداد امروز بسته باقی ماند.
حفیظ الله هاشمی، یکی از اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان تایید کرد که متوقف شدن فعالیت دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات مشکلاتی را ایجاد کرده که مهمترین آن تهیه فهرست نهایی رای دهندگان است که با مشکل مواجه شده‌است.
او گفت که قرار بود این فهرست در آخر ماه اسد نشر شود ولی مشکلات باعث شد که تاکنون فهرست نهایی تهیه نشود و کمیسیون نتواند بر اساس تاریخ اعلام شده فهرست نهایی را تهیه و در محل‌های رای گیری نصب کند.
آقای هاشمی اخلال در استخدام کارمندان و هماهنگی با وزارت معارف افغانستان را از مشکلات دیگر بر سر راه این کمیسیون اعلام کرد ولی گفت که کمیسیون مصمم است که انتخابات پارلمانی افغانستان ۲۸ میزان امسال حتما برگزار کند.
او گفت که اعتراض هواداران نامزدهای حذف شده باعث شده که دفاتر این کمیسیون هنوز در شماری از ولایات دیگر بسته بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.