فرهنگی هنری

برپایی نمایشگاه هنری «شور نو» در هرات؛ «می مانیم و می سازیم»

شماری از هنرمندان ولایت هرات با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان در این ولایت امروز (دوشنبه ۲ حوت) یک نمایشگاه هنری تحت نام «شور نو» و با شعار «می مانیم و می سازیم» برگزار کردند.

رزیتا محمدی یک تن از برگزارکنندگان این نمایشگاه می گوید که هدف آنها ایجاد انگیزه برای جوانان بوده است.

خانم محمدی که خود ۲۸ اثر خود را در این نمایشگاه در معرض نمایش گذاشته است، ابراز امیدواری کرد که برپایی چنین نمایشگاه هایی در ولایت هرات انگیزه و امید را برای جوانان روشن کند.

او همچنین گفت که اگر امارت اسلامی طالبان با آنها همکاری کند، آنها در آینده نمایشگاه های بزرگتر و در سطح کل کشور برگزار خواهند کرد.

مولوی نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در هرات با حضور در محفل افتتاحیه این نمایشگاه ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری آن، گفت که طالبان به دنبال محدود کردن هیچ استعدادی نمی باشد، بلکه حامی و پشتیبان استعدادهای جوانان در کشور است.

او افزود جوانان و هنرمندان هرات یکی از افتخارات هرات باستان می باشند و برگزاری این گونه نمایشگاه ها نشانه استعداد بالای آنان است.

عبدالله عثمانی یک تن از اعضای نگارستان ولایت هرات می گوید که این نمایشگاه ۶۲ اثر کلاسیک و معاصر را در معرض نمایش عموم گذاشته است.

وی گفت که این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر در تالار علامه صلاح الدین سلجوقی به روی بازدیدکنندگان باز می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا