• انتشار: 30 جولای 2016
  • ساعت: 22:14
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 11655
پرینت
مقامات هندی:

“برهان مظفر وانی به طور تصادفی توسط نیروهای امنیتی کشته شد”

مقامات در کشمیر تحت کنترول می گویند که برهان مظفر وانی رهبر جوان حزب المجاهدین و به گفته هندی ها رهبر شورشیان این ایالت به طور تصادفی کشته شد.

نیرمال سینگ معاون سر وزیر ایالت کشمیر امروز شنبه در نشستی خبری گفت تمامی این ماجراها که طی چند روز اخیر رخ داده، اتفاقی بوده است.

چند روز پیش نیز محبوبه مفتی سر وزیر ایالت کشمیر گفته بود که نیروهای امنیتی هند، هنگام درگیری از موقعیت برهان مظفر وانی آگاهی نداشتند و او را نمی شناختند.

نیرمال سینگ در این نشست گفت که نیروهای امنیتی هیچ گونه اطلاع قبلی از موقعیت و هویت برهان مظفر وانی نداشتند.

وی گفت “نیروهای امنیتی در روز کشته شدن برهان وانی در حال انجام عملیات روزانه ضد شورشیانه شان بودند. چهار تروریست پاکستانی کشته شدند. هویت برهان وانی پس از کشته شدنش برای نیروهای امنیتی مشخص شد.”

نیرمال سینگ افزود “اگر قبل از وقوع این رویداد از هویت و مکان او اطلاع می داشتیم، می توانستیم به او هشدار دهیم که از منطقه خارج شود. اما هیچ اطلاعی نداشتیم، و این یک تصادف بود. ما نمی دانستیم. پاسخ تروریست ها را باید با اسلحه داد.”

این درحالیست که عمر عبدالله رهبر کنفرانس ملی کشمیر و سروزیر سابق ایالت کشمیر ادعاهای خانم مفتی را مبنی بر اگاهی نداشتن نیروهای امنیتی از هویت و موقعیت برهان وانی رد می کند.

محبوبه مفتی پیش تر گفته بود: “چطور درباره همه چیز باید اگاهی داشته باشیم. تا جایی که من اطلاع دارم، و از پولیس و ارتش شنیدم این است که نیروهای امنیتی تنها می دانستند که در خانه سه شورشی پنهان شده اند و درباره هویت این شورشیان هیچ اطلاعی نداشتند.”

خانم مفتی افزود “مطمئنم اگر نیروهای امنیتی می دانستند که برهان وانی درون خانه پنهان شده است، نیروهای امنیتی به او حداقل یک شانس می دادند.”

لازم به ذکر است که از زمان شروع ناآرامی ها پس از کشته شدن برهان مظفر وانی رهبر حزب المجاهدین جدایی طلبان کشمیر از هند، تاکنون ۴۷ تن در دره کشمیر جانشان را از دست داده اند و بیش از ۵۵۰۰ تن دیگر به شمول ۳۰۰۰ نیروی امنیتی زخمی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.