اجتماعی

برنامه جهانی غذا به ۲٫۶ میلیارد دالر برای مبارزه با گرسنگی در افغانستان نیاز دارد

سازمان برنامه جهانی غذا ضمن ابراز نگرانی نسبت به وقوع بحران انسانی در افغانستان، می گوید که برای مبارزه با گرسنگی در افغانستان در سال ۲۰۲۲ به ۲٫۶ میلیارد دالر نیاز دارد.

خانم «شیلی تاکرال» مدیر ارتباطات عامه برنامه جهانی غذا در افغانستان در صحبت با یک رادیوی امریکایی گفته است این سازمان برای مبارزه با گرسنگی در سال ۲۰۲۲ در افغانستان به ۲٫۶ میلیارد دالر نیاز دارد.

وی گفت مردم افغانستان همواره در شرایط سخت بوده اند اما هم اکنون فقر و گرسنگی به تمامی شهرها رسیده که نگران کننده است.

مدیر ارتباطات عامه برنامه جهانی غذا علاوه می کند که بدترین دوران قحطی افغانستان طی دهه های گذشته، روی کار آمدن مجدد طالبان که بحران اقتصادی را دامن زده است و افزایش قیمت مواد غذایی از عمده ترین دلایلی است که هم اکنون ۲۳ میلیون نفر در افغانستان در معرض گرسنگی قرار دارند.

وی افزود که مردم بخاطر فرار از گرسنگی مجبور به فروش لوازم خانه و حتی در برخی موارد حاد مجبور به فروش فرزندان خود می شوند تا بتوانند برای دیگر اعضای فامیل خود غذا و مواد سوختی برای زمستان تهیه نمایند.

لازم به ذکر است که این سازمان پیش تر در نشستی در ژنوای سوئیس اعلام کرده بود که در حدود ۹۸ درصد مردم افغانستان به دنبال تحولات سیاسی اخیر و خشکسالی به غذای کافی دسترسی ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا