سیاست

برق وارداتی ترکمنستان به ولایت بادغیس توسط طالبان قطع شد

به گفته مقام‌های محلی، طالبان پایه‌های برق وارداتی ترکمنستان در ولسوالی مقر را تخریب کرده و به کارمندان برق اجازه نمی‌دهند تا برای ترمیم پایه‌های برق به ساحه بروند.

در این شب‌ها و روزها، شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس در یک سال گذشته طولانی‌ترین قطع جریان برق را تجربه می‌کند.

محمد طاهر عظیمی، آمر برق بادغیس، گفت: «ده روز م‌ شود که برق بادغیس از سوی مخالفان مسلح دولت در منطقه جمعه بازار قطع شده است. تا اکنون هماهنگی‌های لازم صورت نگرفته است که تا کارمندان ما برای ترمیم لین برق اقدام بکنند. ما منتظر استیم تا شرایط برای ما آماده شود .»

قطع شدن جریان برق به شهر قلعه نو باشنده‌گان این شهر را با مشکلات روبه‌رو ساخته است.

عبدالعزیز بیک، رییس شورای ولایتی بادغیس، گفت: «این عمل ظالمانه طالبان بر مردم بادغیس است که برق را قطع کردند و مردم در تاریکی به سر می‌برند.»

محمد آصف امیری، باشنده بادغیس، گفت: «قطع برق مشکلات زیادی به باشنده‌گان قلعه نو به وجود آورده است .»

طالبان می‌خواهند که جریان برق به بیست و یک روستای زیر نفوذ این گروه در ولسوالی مقر بادغیس وصل شود. اما مقام‌های محلی بادغیس می‌گویند که این شرط طالبان را پذیرفته‌اند اما وصل شدن جریان برق به این روستاها به علت نبود امکانات زمانگیر است.

عبدالغفور ملکزی، والی بادغیس، گفت: «شرط طالبان این است که باید بیست و یک قریه را برق بدهیم. این شرط طالبان قبول شده است. برق است و وقت کار دارد، به یک روز  نمی‌شود. طالبان غیر مسلکی استند و همه چیز را در یک روز می‌خواهند.»

بیش از یک سال پیش برق وارداتی ترکمنستان به شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس وصل شد. با اینکه وصل شدن جریان برق به شهر قلعه نو خوشحالی باشنده‌گان بادغیس را به همراه داشت، اما طالبان همواره با هدف قرار دادن پایه‌های برق، جریان برق را به خانه‌های مردم قطع کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا