• انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۲۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23299
پرینت

برق مورد نیاز کارخانه پنبه بست هلمند تأمین شد

وزارت مبارزه با مواد مخدر برای فراهم کردن انرژی مورد نیاز فابریکه پنبه بست هلمند، دو پایه جنراتور را تسلیم مسوولان این شرکت کرد.

نیاز فعلی فابریکه بست هلمند چهار صد کیلو ولت است درحالی که ظرفیت تولید دو جنراتور به هزار کیلوولت می رسد. با فراهم شدن برق مورد نیاز فابریکه بست هلمند، از یک طرف ظرفیت تولید در آن افزایش می یابد واز سوی دیگر دهقانان بیشتر وادار به کشت پنبه خواهند شد.

پنبه، کشت بدیل خوب برای کوکنار دانسته می شود. با فراهم شدن برق مورد نیاز فابریکه بست در هلمند، کشاورزان زیادی به کشت پنبه رو خواهند آورد واز کشت کوکنار دست خواهند کشید.

امضای قرارداد تسلیم دهی دو پایه جنراتور به مسوولان شرکت پنبه بست هلمند یکی از چهار قرار دادی بود که روز شنبه ۱۴ اسد سال روان از سوی پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر، در کابل امضاء شد.

قرار داد دو پروژه آگاهی دهی از اضرار مواد مخدر وایجاد دو فارم زنبور داری در شهر چغچران مرکز ولایت غور از دیگر پروژه های عام المنفعه بود که از سوی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر با شرکت های قرار داده کننده امضاء شد.

هزینه مجموعی این چهار قرارداد به بیش از چهل میلیون افغانی می رسد.

این قراردادها در راستای برنامه های توزیع بسته های تشویقی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر به ولایت ها است که به هدف کاهش ویا صفر شدن کشت کوکنار صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.