• انتشار: 2 جولای 2016
  • ساعت: 13:30
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10489
پرینت

برخی از نمایندگان مجلس از حضور کوچی ها در بهسود اظهار نگرانی می کنند

برخی از نمایندگان مجلس از حمله کوچی ها به ولسوالی بهسود ولایت میدان وردگ اظهار نگرانی کردند و از دولت خواستند که به این قضیه توجه جدی کنند.

گزارش های منتشر شده حاکی از آن هست که کوچی ها مسلح هستند و در بین آنان تروریستان گروه طالبان نیز وجود دارد.

صدیقه مبارز عضو مجلس نمایندگان امروز شنبه در جلسه علنی مجلس گفت که طی هفته ی گذشته کوچی ها چندمین بار است که به منطقه دایمیرداد این ولسوالی حمله کرده است.

خانم مبارز افزود که دولت باید در مورد کوچی ها یک راه کاری را در نظر بگیرد تا کوچی ها برای ده نشینان مشکل ساز نشوند.

پیش از این شهروندان ولایت پروان از حضور کوچی ها در این ولایت شکایت کرده و گفته بودند که هیچ فرد و یا نهادی حق این را ندارد که برای کوچی ها شناسنامه ولایت پروان را توزیع کند.

در همین حال اعضای مجلس نمایندگان می گویند که کوچی ها در برخی مناطق با پرچم های سفید طالبان حضور پیدا می کنند و با باشندگان محل درگیر می شوند.

اخیرا گفته می شود که کوچی ها در ولسوالی بهسود هجوم برده و با مردم محل در این ولایت درگیر شده که گفته می شود بالای مواشی ده نشینان نیز حمله کرده اند.

اعضای مجلس در جلسه امروز گفتند که کوچی های که به بهانه ای کوچی گری در برخی مناطق کشور حضور پیدا می کنند آنان کوچی نیست بلکه پاکستانی های هستند که در لباس کوچی وارد محلات شده و بی نظمی را به وجود می اورند.

به اساس گزارش های منتشر شده از دیگر نقاط ولایت میدان وردگ، سه پوسته پولیس در جلریز- میدان وردک ساعت پنج، شنبه شب به دست طالبان افتاده است.

حمله تهاجمی طالبان بر پوسته های پولیس محلی جمعه شب شروع شده بود؛ اما در روز جمعه طالبان با دادن ۱۵ کشته عقب نشینی کردند.

برخی از باشندگان مناطق بهسود نیز گفته اند که کوچی های که به مناطق انها حمله کرده اند، پرچم طالبان را همراه خود داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.