• انتشار: 3 نوامبر 2015
  • ساعت: 20:58
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 4021
پرینت
روسیه:

برخی از رسانه ها حمله روسیه به سوریه را تحریف کرده است

سفارت روسیه در کابل در پیوند به حمله هوایی کشورش بر مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه می گوید که برخی از رسانه ها حمله روسیه به سوریه را تحریف کرده است.

سفیر کشور روسیه در کابل عصر امروز (سه شنبه) در یک نشست خبری گفت که اغلب مخالفان دولت روسیه ادعا می کنند که گویا اقدامات روسیه مورد حمایت اکثر کشورهای جهان قرار نگرفته است.

وی اظهار کرد که حمله روسیه به مواضع تروریستان به درخواست دولت سوریه انجام شده و تاکنون همه عملیات های روسیه بر علیه گروهک ترویستی داعش بوده است.

سفیر روسیه در کابل همچنین افزود “بعضی ها نیز تلاش دارند که روسیه را با جهاد جهان عرب تهدید کنند که به جا نیست ما را بترسانند.”

این مقام روسی همچنان افزود که اتهامات علیه روسیه که گویا تروریسم اسلامی در چهره داعش در نتیجه تلاش های پایدار روس ها برای بقای رژیم بشار اسد به وجود آمده، بی اساس می باشد.

وی ادامه داد تضعیف حکومت سوریه در اثر مداخلات خارجی ها باعث ایجاد خلاء قابل ملاحظه قدرت و ظهور هرج و مرج در بخشی از قلمروی این کشور شد که این بخش ها توسط تروریستان اشغال گردید.

مقام های روسی بر این باورند که با کنار رفتن بشار اسد از قدرت جنگ خاتمه نخواهد یافت بلکه تروریستان قوی تر خواهند شد.

روسیه معتقد است  که رویارویی موثر در برابر تهدیدات تروریستی، مستلزم حفظ نهادهای دولتی سوریه است و این امر در صورت هر نوع تحول سیاسی در این کشور نیز ملاحظه شود.

مقام های روسی همچنان می گویند که اقدامات ائتلاف ضد داعش به رهبری ایالات متحده نه تنها در سوریه بلکه در عراق ناموثر بوده و در نتیجه عملیات های این ائتلاف، صرف جنگجویان داعش افزوده می شود.

آنان می گویند، مشخص نیست که چرا آمریکا و متحدین آمریکا از همکاری مشترک با روسیه و ارتش سوریه در امر مبارزه با تروریستم خودداری می کنند.

روسیه می گوید تلاش های بسیاری صورت می گیرد که عملیات هایی که علیه تروریستان انجام می شود را بی نتیجه و وارونه جلوه دهند که گویا ارتش روسیه علیه جنگجویان میانه رو نیز می جنگد.

آنان می گویند که عملیات هوایی روسیه صرفا جهت محو کامل پناهگاه های تروریستان در کشور سوریه است.

همچنین روس ها می گویند تروریستانی که اسیران جنگی را اعدام و به قاچاق انسان و مواد مخدر دست می زنند مورد هدف خود قرار داده اند.

مقام های روسی می گویند “ما خواهان ایجاد یک جبهه متحد ضد تروریست هستیم تا با عملیات های هماهنگ از تلفات مردم ملکی خودداری کنیم و تروریست ها را شکست دهیم.”

همچنین روسیه خواهان همکاری با ارتش سوریه، عراق و ملیشه های کرد و شیعه که علیه تروریستان می جنگند می باشد تا از رشد بیشتر بحران در منطقه جلوگیری گردد.

کشور روسیه طی یک ماه اخیر بر مواضع گروه تروریستی داعش در کشور سوریه حمله کرده است.

حملات روسیه باعث شد که عده ای زیاد از اعضای گروه تروریستی داعش به گفته نشریه های غربی با لباس های زنانه میدان جنگ را ترک کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.