اجتماعی

برای کنترل سیل مهاجران افغان یونان تدابیر امنیتی در مرز خود با ترکیه و فرودگاه ها را تشدید می کند

مقام‌های یونان از افزایش تدابیر امنیتی در مرز این کشور با ترکیه در پی افزایش سیل مهاجرت از افغانستان به سمت مرزهای یونان خبر می‌دهند. این تدابیر شامل افزایش نظامیان در مرز با ترکیه و فرودگاه‌ها می‌شود.

به نقل از آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد نیروهای مرزی یونان از افزایش تدابیر امنیتی لازم در مرز این کشور با ترکیه در پی افزایش سیل مهاجرت غیرقانونی از افغانستان به سمت مرزهای یونان خبر داده‌است.

بر اساس این گزارش، قرار است در راستای افزایش تدابیر امنیتی، دست‌کم ۲۵۰ نظامی دیگر به جمع ۱۵۰۰ نظامی حاضر در بخش مرزبانی یونان اضافه شوند.

همچنین قرار است ۸۰۰ نیروی نظامی دیگر در راستای افزایش کنترل مرزهای هوایی در فرودگاه‌های یونان مستقر شوند.

مقامات یونان می‌گویند از زمان روی کارآمدن طالبان در افغانستان، سیل مهاجرت‌ از این کشور به اروپا که عمدتاً از طریق یونان و ترکیه انجام می‌شود، افزایشی چشمگیر داشته‌است.

یونان طی دو سال گذشته در راستای افزایش موانع در مرزهای خود برای جلوگیری از ورود پناهجویان اقدام به ساخت دیوار مرزی با ترکیه کرده تا از این طریق میزان کنترل تردد مرزی را افزایش دهد.

گفته می‌شود طی ماه‌های اخیر، بسیاری از نهادهای حقوقی بشری، یونان را به رفتار ناپسند و سخت‌گیرانه با پناهجویان متهم کرده‌اند؛ ادعایی که مقامات یونانی همواره آن را رد می‌کنند.

تنها یونان مقصد و گذرگاه پناهجویان افغان نیست؛ بلکه با ورود طالبان هزاران تن از شهروندان افغانستان راهی کشورهای پاکستان، ایران، ترکیه و کشورهای آسیای میانه نیز شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا