• انتشار: 11 می 2021
  • ساعت: 11:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 58002
پرینت

برای همدردی با بازماندگان حوادث تروریستی کابل و لوگر اتحادیه اروپا بیرق خود را نیم افراشته نمود

نمایندگی اتحادیۀ اروپا در کابل اعلام کرد این اتحادیۀ به رسم همدردی با بازماندگان قربانیان حمله‌های تروریستی در غرب کابل و پل‌علم لوگر، پرچم خود را به حالت نیمه ‌برافراشته درآورده است.

دفتر نمایندگی اتحادیۀ اروپا در کابل با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد پرچم این اتحادیه امروز (سه‌شنبه، ۲۱ ثور) همزمان با روز ماتم ملی در افغانستان به حالت نیمه ‌برافراشته قرار داده است.

خبرنامۀ نمایندگی اتحادیۀ اروپا توضیح می‌دهد این اقدام به رسم همدردی با بازماندگان قربانیان حملۀ تروریستی بر مکتب سید شهدا در غرب شهر کابل و حمله بر داوطلبان کانکور در شهر پل علم، مرکز ولایت لوگر روی دست گرفته شده است. حمله‌هایی که دست کم ۱۵۰ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی برجای گذاشته‌اند. بیشتر قربانیان این دو حمله را دانش‌آموزان و افراد ملکی شکل می‌دهند.

خبرنامه تأکید می‌کند که اتحادیۀ اروپا برای دست‌یابی مردم افغانستان به صلح و ثبات در کنار شهروندان این کشور قرار خواهد داشت.

گفتنی است که امروز (سه‌شنبه، ۲۱ ثور) به یاد قربانیان دو حملۀ تروریستی روز شنبه در غرب کابل و هفتۀ پیش در شهر پل‌علم، مرکز ولایت لوگر در سرتاسر کشور عزای عمومی اعلام شده است. حکومت در ارگ ریاست جمهوری و سایر اداره‌های دولتی در درون و بیرون از کشور مراسم فاتحه‌خوانی عمومی برگزار کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.