• انتشار: 1 آگوست 2016
  • ساعت: 14:59
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 11739
پرینت

برای نخستین بار تکنالوژی جدید سرک سازی و کشاورزی وارد کشور شد

برای نخستین بار چند شرکت خصوصی بین المللی (ای ال بی سی) دو تکنالوژی را وارد کشور کرده است که برای صنعت راه سازی و کشاورزی بسیار مهم است.

این شرکت بین المللی امروز دوشنبه محصولاتی را که وارد کشور کرده است برای رسانه ها تشریح کرد و از مزایایی آن گفت.

احمد شعیب فنا، سخنگوی شرکت بین المللی (ای ال بی سی) در نشست خبری امروز گفت که مایع ای را وارد کشور کرده اند که در صورت استفاده در ساخت سرک ها می تواند کیفیت ساخت سرک را به ۱۰ برابر افزایش بدهد.

او اضافه کرد این مایع می تواند جغل کاری –زیر سازی سرک ها- را همانند سنگ سازد تا در برابر آب، باران و سایر مواردی که سرک را تخریب می کند، مقاومت کند.

وی همچنین علاوه کرد که این مایع می تواند ۳۰ درصد در هزینه ساخت سرک ها کاهش اورد.

به گفته او، مایع مذکور با مواد زیر ساخت یکجا آمیخته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. انان می گویند که از این مایع در بیشتر کشورهای جهان اولی استفاده می شود.

سخنگوی این شرکت اما از مافیای درون دولت شکایت کرد و افزود که برخی از سران حکومت بیشتر پروژه های زیر بنایی را زیر دست گرفته و به خاطر منافع خودشان نمی خواهد کارهای بهتری صورت گیرد.

فنا همچنین علاوه کرد، بنا به دلایل نامعلومی، دولت شش سال در صدور جواز این شرکت تعلل کرد. به باور او فساد گسترده دولتی باعث این عمل شده است.

شرکت بین المللی (ای ال بی سی) همچنین می گوید که یک جایگزین مناسب (کود عضوی) به جای کود کیمیایی وارد کشور کرده است که به کیفیت محصولات کشور می افزاید.

مسئولان این شرکت می گویند که کودهای کیمیایی به انسان ها، محیط زیست و نباتات آسیب می رساند اما کود عضوی برای محصولات بسیار مفید است.

گفتنی است که از این محصولات تاکنون در کشور استفاده نشده است و باید منتظر بود که دولت و بخش خصوصی با محصولات این شرکت چه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.