• انتشار: 12 آوریل 2020
  • ساعت: 03:23
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43473
پرینت

برای مبارزه با کرونا اتحادیه اروچا ۱۱۷ میلیون یورو به افغانستان کمک می کند

کمک اتحادیه اروپا برای تقویت سیستم بهداشتی افغانستان، آگاهی‌دهی در مورد کرونا، توجه به مهاجران بازگشتی از ایران و پاکستان و دیگر موارد به مصرف خواهد رسید.

اتحادیه اروپا اعلام کرد برای مبارزه با ویروس همه‌گیر کرونا در افغانستان، مبلغ ۱۱۷ میلیون یورو کمک می‌کند.

این کمک برای تقویت سیستم بهداشتی افغانستان، آگاهی‌دهی در مورد کرونا، توجه به مهاجران بازگشتی از ایران و پاکستان و دیگر موارد به مصرف خواهد رسید.

اورزولا فن در لاین، رییس کمیسیون اروپا گفت: «ویروس کرونا هیچ مرزی نمی‌شناسد. این چالش جهانی به همکاری بین‌المللی قوی نیاز دارد. اتحادیه اروپا برای مبارزه با این ویروس به‌گونه‌ی خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کند. همه می‌دانیم که تنها با همکاری همدیگر می‌توانیم پیشروی کرونا را در سراسر جهان متوقف کنیم.»

در اعلامیه‌ی اتحادیه اروپا که روز (شنبه، ۲۳ حمل) منتشر شده، آمده است سیستم بهداشتی افغانستان سال‌هاست که به دلیل جنگ و درگیری‌ها تضعیف شده است و به این دلیل ممکن است کرونا بر افغانستان بیشتر تأثیر بگذارد.

در اعلامیه گفته شده است اتحادیه اروپا برای تقویت سیستم بهداشتی افغانستان و رسیدگی به مهاجران بازگشتی از ایران و پاکستان مبلغ ۱۱۷ میلیون یورو کمک می‌کند.

از سویی هم، در این اعلامیه به نقل از پیری مایدون، سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان آمده است این اتحادیه به تلاش‌هایش برای حمایت از افغانستان در راستای مبارزه با کرونا ادامه می‌دهد. آقای مایدون گفته است: «مبارزه با کرونا باید تنها نبرد در افغانستان باشد.»

سفیر اتحادیه اروپا از رهبران سیاسی افغانستان خواسته است برای دست‌یافتن به یک توافق تلاش کنند و از طرف‌های درگیر در جنگ این کشور نیز خواسته است آتش‌بس فوری بشردوستانه را رعایت کنند.

تا کنون ۵۵۵ نفر در ۲۷ ولایت افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. هرات با ۲۷۳ نفر و کابل با ۱۱۹ نفر بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را دارند. از مجموع ۵۵۵ نفر، ۳۷ نفر بهبود یافته و ۱۸ نفر دیگرشان جان داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.