• انتشار: 16 مارس 2021
  • ساعت: 16:47
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 55432
پرینت

برای شرکت در نشست مسکو عبدالله فردا به روسیه می رود

شورای عالی مصالحه‌ی ملی می‌گوید داکتر عبدالله عبدالله، رییس این شورا، فردا (چهارشنبه، ۲۷ حوت) برای شرکت در نشست مسکو به روسیه می‌رود.

بر بنیاد فهرستی که در رسانه‌ها به نشر رسیده، میررحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان، بابر فرهمند معاون شورای عالی مصالحه‌ی ملی، سیدسعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، حامد کرزی رییس‌جمهور پیشین، مارشال عبدالرشید دوستم معاون پیشین رییس‌جمهور، محمدکریم خلیلی معاون پیشین رییس‌جمهور و گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی از جمله کسانی اند که در این نشست شرکت می‌کنند.

همچنان، از جمله هیئت مذاکره کنندهٔ صلح جمهوری افغانستان، محمدمعصوم استانکزی رییس این هیئت، متین بیک، احمدنادر نادری و حبیبه سرابی اعضای هیأت مذاکره‌کننده همچنان محمدعلم ایزدیار نایب اول مجلس سنا، عبدالله خنجانی معین وزارت دولت در امور صلح، عبدالستار خواصی عضو حزب اسلامی و غیرت بهیر عضو حزب اسلامی نیز در این نشست شرکت می‌کنند.

در عین‌حال، وزارت خارجهٔ آمریکا نیز اعلام داشته‌است که زلمی خلیل‌زاد، نمایندهٔ این کشور برای صلح افغانستان در این نشست اشتراک می‌کند.

قرار است به روز پنجشنبه، ۱۸ مارچ ، نشست مسکو به هدف برقراری صلح در افغانستان با حضور کشور‌های منطقه از جمله پاکستان، چین و ایالات متحده امریکا، برگزار شود.

و از گروه طالبان یک هیئت ده‌ نفری به رهبری ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی و رییس دفتر این گروه در قطر، در نشست مسکو اشتراک خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.