• انتشار: 27 سپتامبر 2019
  • ساعت: 21:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38101
پرینت
کمیسیون مستقل انتخابات:

برای تأمین شفافیت انتخابات آراء غیر بایومتریک قابل قبول نیست

کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گوید برای تأمین شفافیت در انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است فردا (شنبه، ۶ میزان) برگزار شود، تنها آرایی معتبر خواهند بود که در دستگاه‌های بایومتریک ثبت شده‌ باشند.

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات که امروز (جمعه، ۵ میزان) عصر در یک نشست مشترک خبری با دیگر اعضای این کمیسیون شرکت کرده بود، گفت گرفتن عکس رأی‌دهندگان نیز در هنگام رأی‌دهی لازمی است.

بانو نورستانی افزود: «آرای غیربایومتریک برای ما قابل قبول نیست و هیچ چیز دیگر وجود ندارد و فقط از همان دیوایس (دستگاه) رأی حساب می‌شود.»

قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری، فردا در بیش از چهار و نیم هزار مرکز رأی‌دهی در سراسر کشور برگزار شود. بر اساس آمارهای کمیسیون مستقل انتخابات، از ۵۳۷۳ مرکزی که پیش از این مشخص شده بود، قرار است ۴۴۵ مرکز آن به دلیل تهدیدات امنیتی بسته بمانند.

روند رأی‌دهی، فردا ساعت هفت صبح آغاز خواهد و در ساعت سه بعد از ظهر پایان خواهد یافت. برای شرکت در انتخابات فردا، نُه اعشاریه شش میلیون نفر ثبت نام کرده‌اند.

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند تمامی آمادگی‌ها برای برگزاری این انتخابات گرفته شده‌اند.

بانو علم نورستانی، گفت قرار است در پایان روز انتخابات، رقم آرای استفاده شده در انتخابات مشخص شود، اما او دربارۀ این‌که چه زمانی نتیجۀ انتخابات اعلام خواهد شد چیزی نگفت.

براساس تقویم کمیسیون مستقل انتخابات، نتیجۀ نهایی این انتخابات، هشتم ماه عقرب اعلام می‌شود.

مسؤولان کمیسیون مستقل انتخابات، از شهروندان کشور می‌خواهند با شرکت گسترده در این انتخابات جلو تقلب را بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.