• انتشار: 18 ژوئن 2020
  • ساعت: 18:29
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 45013
پرینت

برای بررسی مشکلات مهاجرین، اتمر به ایران سفر می کند

گران هیواد، سخنگوی وزارت خارجۀ افغانستان امروز پنجشنبه ۱۸ جون (۲۹ جوزا) به خبرنگاران گفت هیات افغانستان با جانب ایرانی روی جلوگیری وقوع رویدادهایی نظیر اتش سوزی و غرق شدن مهاجرین افغان در آینده صحبت خواهد کرد.

یک هیات بلندپایه به رهبری سرپرست وزارت خارجۀ افغانستان برای رسیدگی به مشکلات مهاجرین افغان در ایران به تهران سفر می‌کند.

محمدحنیف اتمر، سرپرست وزارت خارجۀ افغانستان پس از آن در راس هیاتی به ایران سفر می‌کند که در این اواخر غرق شدن کارجویان افغان در هریرود و آتش گرفتن موتر حامل مهاجرین افغانستانی روابط افغانستان با ایران را دچار تنش ساخته است.

گران هیواد، سخنگوی وزارت خارجۀ افغانستان امروز پنجشنبه ۱۸ جون (۲۹ جوزا) به خبرنگاران گفت هیات افغانستان با جانب ایرانی روی جلوگیری وقوع چنین واقعات در آینده صحبت خواهد کرد.

او افزود: «اهداف عمدۀ این سفر جستجوی راه حل‌ها برای تقویت همکاری‌های سرحدی و جلوگیری از ترددهای غیرقانونی، نهایی و عملی‌سازی مسودۀ موافقتنامۀ تنظیم استخدام کارگران افغان و تثبیت هویت افغان‌های مقیم در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.»

به گفتۀ هیواد اعضای این هیات متشکل از چندین وزارت است و تمام آمادگی‌ها برای سفر آنها به ایران گرفته شده است اما زمان مشخص این سفر هنوز اعلام نشده است.

وزارت خارجۀ افغانستان پیش از این گفته بود که در این سفر روی تجدید موافقتنامه کمیساران مرزی میان دو کشور نیز بحث خواهد شد که در سال ۱۳۳۵ امضا شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.