اجتماعیسیاستِتیتر یک

برای استقرار صلح باید با فرهنگ زورگویی مبارزه کرد

رئیس جمهور در این دیدار از سهم پر رنگ و فعال نمایندگان ولایات شمال کشور در لویه جرگه مشورتی صلح قدردانی کرد و گفت مشوره مردم نقشه راه حکومت در پروسۀ صلح می باشد.

وی افزود: « اگر صلح می خواهیم باید فرهنگ زورگویی را ختم نمائیم.»

رئیس جمهور با اشاره به امنیت ولایات شمال گفت با ایجاد قول اردوی جدید برای ولایات شمال، راه اندازی عملیات ها گسترش خواهد یافت و نیروهای امنیتی و دفاعی به شکل اساسی تجهیز خواهند گردید.

وی از مردم خواست در قسمت ایجاد اردوی منطقوی سهم بگیرند و نظریات شان را با مسئولین شریک سازند.

رئیس جمهور غنی گفت با توجه به روابط بی پیشنه‌ای که با کشورهای آسیای میانه به وجود آمده است، ولایات شمال کشور به مرکز انکشاف و توسعه مبدل خواهد گردید.

وی افزود بزرگترین فابریکۀ تولید سمنت در ولایت تخار ساخته می شود و همچنان معدن مس بلخاب به زودی به مرحلۀ استخراج می رسد.

رئیس جمهور کشور با اشاره به سیلاب های اخیر در ولایات شمال گفت سیلاب ها بیشترین آسیب را به مالداری در ولایات شمال رسانیده است.

وی افزود در پنج ماه آینده توجه جدی حکومت بالای ساخت بندهای کوچک آب گردان معطوف خواهد که در نتیجه آن حلقه خبیثه سیلاب ها و خشک سالی از بین خواهد رفت.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، عبدالاحد ایل بیگ به نمایندگی از ولایت فاریاب، الحاج محمد شریف شریفی به نمایندگی از ولایت جوزجان، الحاج راز محمد خان به نمایندگی از ولایت سمنگان و عنایت الله مصمم به نمایندگی از ولایت سرپل صحبت کردند و ضمن تبریکی به خاطر برگزاری موفقانه لویه جرگه مشورتی صلح، از رئیس جمهور خواستند تا مشوره های ملت در رابطه با صلح جدی گرفته شود.

آنان، خواست ها و پیشنهادات مردم این ولایات را در بخش های تامین امنیت، افزایش تشکیل پولیس، اعمار بندهای آب گردان، استحکامات سواحل دریا ها، ایجاد فرصت های کاری برای جوانان، استخراج و انکشاف معادن، رسیدگی به بیجاشدگان داخلی و توجه به معارف و تحصیلات عالی با رئیس جمهور شریک ساختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا